Végeredmény: Soroksár – Siófok: 2-0 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB2 28. forduló

Vasárnap délután hazai pályán fogadjuk a kiesés ellen menekülő Siófokot.

Ellenfelünk bár jól kezdte a szezont, volt 3 győzelmes sorozata is, elfogyott a lendülete az utóbbi fordulókra. Az előző 5 mérkőzésén mindössze 1 pontot szerzett. Viszont a Honvéd ellen idegenben szerzett 3 pontja mutatja, hogy nem szabad leírni a balaton-partiakat, bárki számára tudnak nehéz pillanatokat okozni.

Lipcsei Péter legénysége 3 meccse nyeretlen, feltététlenül javítani kell hazai közönség előtt, ha tapadni szeretnének a mezőny közepére. Játékban a feljutó helyen álló Győr ellen sem játszottunk alárendelt szerepet, de hiányoztak a gólokat. Szurkoljunk együtt, hogy ezúttal támadóink eredményesek legyenek!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Nagy Róbert (Horváth Zoltán, Szalai Dániel)

Soroksár: Mergl- Króner, Chyreme, Kékesi, Kaján- Tóth A, Németh E.- Varga Z, Korozmán, Gálfi- Lovrencsics

Siófok: Hutvágner- Debreceni, Vékony, Varga, Dénes, Major, Gyurkits, Posztobányi, Csató, Varjas, Németh B.

Vezetőedző: Vukmir Dragan

Soroksár SC – BFC Siófok: 2-0 (1-0)

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

90. perc: Schildkraut balról belőtt labdája mindenki előtt keresztbe elcsúszott a kapu előtt.

85. perc: Csató helyére Nemes érkezett a Siófok csapatába.

80. perc: Lovrencsics és Kaján helyére Dragóner és Pintér, míg a Siófoknál Sveyduk és Schildkraut érkezett Varga B. és Major helyére.

77. perc: Gálfi cselezte ki védőjét majd Köbölhöz passzolt. Középpályásunk egy átvétel után nagy erővel lőtt. Hutvágner lábbal szépen védett.

75. perc: Kettős csere a vendégeknél is. Tóth B és Balogh érkezett Posztobányi és Gyurkits helyére.

72. perc: Vass és Köböl érkezett Tóth A és Varga Z. helyére.

68. perc: 2-0: Gálfit vágták fel a tizenhatoson belül, melyért a játékvezető kis gondolkodást követően büntetőt ítélt. A sértett magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba.

60. perc: Kékesi adott remek labdát Varga Z-nek, aki nagy helyzetben a szöget záró kapusba lőtt.

57. perc: Varga Z. adott remek labdát a keresztbe mozgó Korozmánnak. Szélsőnk egyből lőtt, de egy becsúszó lábon elakadt a labda.

55. perc: Németh E. külsővel indította Korozmánt, de Hutvágner időben kapcsolt és kapujából kivetődve megszerezte a labdát.

52. perc: Tóth A beadása kissé magas volt Lovrencsicsnek, így csapatkapitányunk már nem tudta kapura irányítani a labdát.

48. perc: Gyurkits vágta fel Gálfit. A megítélt szabadrúgást a sértett a sorfal fölött centikkel lőtte a bal kapufa mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

39. perc: 1-0: Miközben a vendég védők várták, hogy kimenjen a labda, Gálfi szépen levette azt, majd a tizenhatos sarkától a hosszú sarokba tekert.

36. perc: Gálfi verte meg védőjét a bal oldalon. Visszagurított Korozmán elé, aki kapásból az előtte álló védőbe lőtt.

31. perc: Gálfi a szólója végén a jobb lábára tolta a labdát. 20 méterről a jobb alsót vette célba, de a labda elkerülte a kaput.

24. perc: Króner adott be jobbról, amit Korozmán a védők szorításában levett, majd lőtt. A labda a védők sűrűjében elakadt és oldalra pattant.

21. perc: Varga B. beadását Németh B. két védő szorításában fejelte kapura. Megl gyors vetődéssel szögletre ütötte a közelről érkező labdát.

18. perc: Kaján adott be balról, Lovrencsics szépen csúsztatott a rövid saroknál. A kapus már verve volt, de Debreceni a gólvonalról fejjel menteni tudott.

15. perc: Gyurkits szabadrúgását Lovrencsics fejelte ki a hosszú saroknál érkező támadók elől.

7. perc: Korozmán fejelt le egy beadást Gálfinak, aki ballal lőtt. A védők blokkolták a labdát.

4. perc: Tóth A. 24 méteres lapos lövése elkerülte a jobb alsó sarkot.

2. perc: Dénes bal oldali beadását Németh B erőtlenül fejelte kapura. Mergl biztos kézzel fogta a labdát.

1 perc: A mérkőzést a fehér mezes Siófok kezdte.