Végeredmény: Soroksár – Tatabánya: 2-0 (0-0)

Ma 17 órakor hazai pályán fogadjuk az NB2-be idén visszatérő Tatabányát. Ellenfelünk a bajnokság elején legyőzte a Szeged és a Vasas csapatát is, de ezt követően hullámvölgybe került, az utolsó 4 mérkőzésen rendre pont nélkül hagyta el a pályát.

Sajnos hasonlóan hullámzó teljesítményt nyújt a Sori is. Remek hazai győzelmeket szoros meccseken 1 gólos vereségek követték. A válogatott szünet előtt mindkét csapatnak nagyon kéne a 3 pont, hogy a nyugodt légkörben készülhessen a rendelkezésre álló 2 hétben!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Újhelyi Tamás (Punyi Gyula, Dobos Dávid)

Soroksár: Holczer- Kaján, Króner, Bolla, Dhonata- Vass, Tóth A.- Szabó Sz., Korozmán, Halmai- Lovrencsics

Tatabánya: Lóth- Kiprich, Soltész, Szegleti, Katona, Vass P., Székely, Jagodics, Deutsch, Csernik, Eördögh

Vezetőedző: Gyürki Gergely

Soroksár SC – OPUS TIGAZ Tatabánya: 2-0  (0-0)

88. perc: Eördögh buktatta hátulról Kajánt, amiért ő is sárga lapot kapott.

87. perc: Kihasználjuk utolsó cserénket. Korozmán helyére Manner érkezett.

84. perc: Vendég szöglet után Holczer 3 támadó között kiejtette a labdát, a lehetőséggel Deutsch nem tudott élni, kapu fölé lőtt.

79. perc: Jönnek a Sori cserék is. Lovrencsics  és Vass Á. helyére Dragóner és Varga I. érkeztek.

77. perc: Hármas csere a vendégeknél. A pályát elhagyta Kiprich, Vass P. és Csernik, helyükre Árvai, Klausz és Letenyei érkeztek.

74. perc: Kettős csere a Soriban is. Szabó Sz. és Halmai helyére Gálfi és Kundrák érkeztek.

72. perc: Jagodics kapott sárga lapot lerántásért.

69. perc: Varga D. kapott sárga lapot egy elkésett belépőért.

67. perc: Lovrencsics fejelt középre egy labdát, amit Króner nagy ívben a felső lécre fejelt. Az akciót követően Korozmán kapott sárga lapot visszarántásért.

64. perc: Deutsch kapott sárga lapot könyöklésért.

60. perc: A gól után rögtön cserélt a Tatabánya. Soltész és Katona helyére Kocsis és Varga D. érkeztek.

59. perc: 2-0: Dhonata bal oldali beadását a vendég védők egymásra rúgták. A lecsorgót Szabó Sz. köszönte és közelről az üres kapuba lőtte.

56. perc: Halmai mélységből indulva került nagy helyzetbe, a játékvezető érhetetlen okból lest ítélt.

53. perc: Korozmán 25 méterről lövésre szánta el magát. A labda jó 1 méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot.

50. perc: 1-0: Halmai tökéletes beadását Lovrencsics a kapunak háttal állva ollózta a hálóba.

47. perc: Csernik verte meg védőjét és az alapvonal közeléből középre lőtt. Az érkező támadók elől Dhonata mentett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, szünetben egyik csapat sem cserélt.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45+2. perc: Csernik 17 méteres lövését kellet védenie Holczernek.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

45. perc: Szegleti kapott sárga lapot a sokadik szabálytalansága után.

38. perc: Kaján beadását Tóth A. csúsztatta meg, de a hosszún érkező Lovrencsics elől menteni tudtak a védők.

31. perc: Dhonata bal oldali beadására Lovrencsics szépen érkezett a rövid saroknál és a hálóba pofozta a labdát. A játékvezető les miatt visszafújta az akciót és annulálta a találatot.

29. perc: Dhonata dobta ellenfélhez a labdát, amiből Vass P. indult, de bal lábas lövése elkerülte Holczer kapuját.

21. perc: Dhonata sérülése miatt áll a játék, mindkét csapat kihasználja az időt a frissítésre.

18. perc: Szabó Sz. lépett ki ziccerben a vendég védők hatalmas hibáját követően. Fél magas lövését Lóth nagyot vetődve szögletre ütötte.

17. perc: Szabó Sz. verte meg védőjét a jobb oldalon, majd élesen középre lőtte a labdát. A hosszú saroknál Halmai csak becsúszva érte el a beadást, nem sikerült kapura irányítania.

10. perc: Korozmán középről leadott bal lábas lövését Lóth először kiejtette, de másodjára már sikerült magához ölelni a labdát.

4. perc: Lovrencsics emelte a labdát Halmai elé, aki egy átvétel után éles szögből ballal lőtt. Eördögh szépen keresztezett és lábáról szögletre pattant szélsőnk lövése.

1 perc: A mérkőzést a sárga mezes Sori kezdte.