Végeredmény: Soroksár – Gyirmót : 1-2 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB2 1. forduló

Két hónapos szünet után újra bajnoki mérkőzést rendezünk a Haraszti úton. Az új szezon nyitányán a Gyirmót FC Győr együttesét látjuk vendégül.

A sorozat első fordulóiban sosem lehet tudni biztosan, hogy melyik csapat milyen erőt képvisel, ki mire lesz képes az új szezonban. Az azonban biztos, hogy ellenfelünk jól erősített a nyári szünetben és minden évben a bajnokság meghatározó csapata! Lovrencsics Balázsékra komoly feladat vár a mai esti mérkőzésen, ha itthon akarják tartani a 3 pontot!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Soroksár: Mergl- Németh, Shadirac, Kékesi, Nagy O.- Tóth A., Köböl- Szabó Sz., Manner, Halmai- Lovrencsics

Gyirmót: Hársfalvi- Lányi, Katona, Adamcsek, Ugrai, Kovács D., Helembai, Hudák M., Hudák D., Csörgő, Horváth

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Soroksár SC – Gyirmót FC Győr: 1-2 (1-0)

90+3. perc: Helesfalvi kapott sárga lapot időhúzásért.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

90. perc: Lovrencsics passza után Somfalvi került helyzetbe, de közeli lövésébe beleléptek a védők.

87. perc: Horváth és Ugrai helyére Molnár és Kiss érkeztek a Gyirmótba.

84. perc: Manner helyére Somfalvi érkezett csapatunkba.

83. perc: 1-2: Gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Pyshchur fejelt közelről a kapuba.

81. perc: A tizenhatos vonala előtt néhány centivel tehette le Ugrai a labdát. Ezúttal a felugró sorfalba lőtt.

78. perc: Csere nálunk is, Halmai helyére Dragóner érkezett.

76. perc: Újabb vendég csere, Lányi helyére Szegi érkezett.

72. perc: Köböl kapott sárga lapot buktatásért.

70. perc: Rögtön cserélünk, Szabó Sz. helyére Dobos érkezett.

68. perc: 1-1: Szabadrúgáshoz jutott a vendég csapat. Ugrai 23 méterről a sorfal fölött kapufás gólt lőtt a bal sarokba.

65. perc: Halmai vett szépen egy indítást, majd befelé cselezett. 16 méteres lövését Hudák D. jó ütemben becsúszva blokkolni tudta.

60. perc: Kovács D. és Adamcsek helyére Hajdú és Pyshchur érkeztek a vendég együttesbe.

58. perc: Korábbi játékosunk, Hudák M. ápolása miatt áll a játék.

53. perc: Mergl és Shadirac nem értette meg egymást, így védőnk fölöslegesen rúgta ki szögletre a labdát.

51. perc: Horváth rúgta meg az őt szerelő Kékesit, amiért sárga lapot kapott.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Szünetben Tóth A. helyére Vass érkezett csapatunkba.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45+1. perc: Szabó Sz. szépen kapott le a levegőből egy labdát, majd ballal 16 méterről kapu mellé lőtt.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

37. perc: Manner szépen fordult le védőjéről, de lövése középre tartott, Helesfalvi biztosan védett.

36. perc: Lovrencsics jobb oldali beadására Halmai érkezett a rövid saroknál, de jól jött vele védője is, aki elsodorta a labdát szélsőnk elől.

33. perc: Ugrai 26 méterről jobbal a sorfal fölött a bal felsőt vette célba. Mergl a levegőben úszva nagy bravúrral mentett szögletre.

25. perc: Manner kapott sárga lapot műesésért.

22. perc: 1-0: Manner labdája után Lovrencsics lőhetett, de ezt még védte Hársfalvi. A kipattanót Halmai bal alsó sarokba helyezte.

15. perc: Lovrencsics kapott sárga lapot talpalásért.

10. perc: Szabó Sz. 16 méteres lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot.

9. perc: Vendég szöglet után a visszafejelt labdát Ugrai lesgyanús helyzetben átvette, majd élesen lőtt. Mergl zárta a rövid sarkot és védeni tudott.

7. perc: Ugrai bal oldali beadása veszélyesen csapódott a hosszú sarok irányába, de az érkezők lemaradtak a labdáról.

6. perc: A csapatok ismerkednek egymással és a pályával. A küzdelem mellett a kapuk még nem forogtak veszélyben.

1 perc: A mérkőzést a fehér mezes vendégek kezdték.