Végeredmény: BMTE- Soroksár : 2-1 (1-1)

A Merkantil Bank Liga NB2 8 fordulójában Budafokon vendégszerepel Lipcsei Péter együttese.

A hazaiak 3 mérkőzés óta veretlenek, igaz, utolsó két mérkőzésük pontosztozkodással ért véget. Az együttesnek Dajka László lemondása óta nincs kinevezett vezetőedzője, Nikházi Márk irányításával készülnek.

A mieink a szezon egyik legjobb, legizgalmasabb mérkőzésén győzték le a Vasast, így megnövekedett önbizalommal Budafokon folytathatjuk felzárkózást a gyengébb rajtot követően. Győzelem esetén megelőznénk a tabellán 10 pontos ellenfelünket.

Budafoki MTE Sporttelep vezeti: Pillók Ádám (Máyer Gábor, Ring Kevin)

Budafok: Horváth- Kálnoki-Kis, Oláh, Zuigéber, Vasvári, Sztojka, Németh M., Szűcs, Lorentz, Kalmár, Kun

Kinevezett edző: Nikházi Márk

Soroksár: Holczer- Kaján, Króner, Bolla, Dhonata- Vass, Tóth A.- Szabó Sz., Korozmán, Halmai- Lovrencsics

Budafoki MTE – Soroksár SC: 2-1  (1-1)

90+3. perc: Lorentz rúgta meg ellenfelét, amiért sárga lapot kapott.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

86. perc: Utolsó Sori csere is meg volt. Tóth A. helyére Dragóner érkezett.

84. perc: 2-1: Lorentz játszotta meg pontosan a Dhonata mögé bemozgó Merényit, aki éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt.

81. perc: Újabb kettős csere, Korozmán és Halmai helyére Manner és Gálfi érkezetek. A hazai csapatba Németh M. helyére Kovács D. ékrezett.

80. perc: Kundrák indításával Halmai iramodott meg a jobb oldalon. Lapos beadását védte a kapus.

76. perc: Rétyi futott el a jobb oldalon, veszélyesen lőtt középre. Króner sarokkal hatalmasat mentett az ötösön belül.

73. perc: Lovrencsics fordult rá 14 méterről. A jobb alsó felé kanyarodó labdája egy hazai lábról szögletre pattant.

72. perc: Halmai hámozta ki a labdát két védő közül. Fél fordulatból leadott lövése lepattant a védőkről.

70. perc: Mindkét csapat cserélt. Nálunk Kundrák és Köböl érkezett Vass és Szabó Sz. helyére. A hazai csapatba Rétyi érkezett Kun helyére.

65. perc: Korozmán végezte el a megítélt szabadrúgást. A sorfal fölött centikkel felső léc fölé tekert.

63. perc: Sztojka vágta fel Dhonatat, amiért sárga lapot kapott.

59. perc: A mezőnyben folyik a játék, a második játékrészben egyenlőre nincsenek veszélyben a kapuk.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben kettős cserét hajtott végre a hazai csapat. Szűcs és Zuigéber helyére Merényi és Szabó B. érkeztek.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

42. perc: Kaján jobbról élesen belőtt labdája a hosszú saroknál emelkedő Halmainak pár centivel ugyan, de magas volt, így nem tudta kapura irányítani.

36. perc: Vasvári iramodott meg egy előrevágott labdával. Szép csellel verte át védőjét, majd ajtó-ablak helyzetben 14 méterről kapu fölé lőtt

30. perc: 1-1: Hazai szöglet után Holczer a labda helyett az ellenfélt találta el, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Vasvári a jó irányba vetődő kapus mellett nagy erővel a jobb alsóba lőtt.

28. perc: Oláh tört előre a védelemből. Lapos lövése Krónerről szögletre pattant.

19. perc: A sérült Kalmár helyére Horváth O. érkezett.

17. perc: Korozmán adott ziccer labdát Halmainak, de szélsőnk nagy helyzetben kapu mellé helyezett.

15. perc: 0-1: Lovrencsics jobb oldali beadását Halmai nagy ívben fejelte meg a hosszú saroknál. A labda beesett a kapu bal oldalába.

14. perc: Tóth A és Szabó Sz. kavarta meg a hazai védelmet. Utóbbi lövése előtt, Oláh szögletre mentett.

8. perc: 17 méteres léc alá csapódó lövést ütött szögletre Holczer.

4. perc: Korozmán remek kiugratását Halmai hosszan vette át, oda lett a helyzet.

1 perc: A mérkőzést a fehér mezes Sori kezdte.