Végeredmény: Soroksár – Vasas : 3-2 (2-1)

Válogatott szünet után komoly erőpróba vár csapatunkra a Merkantil Bank Ligában, ugyanis a Vasas együttesét látjuk vendégül.

Ellenfelünk hullámzó teljesítménnyel rajtolt, mely következtében edzőváltáson is átesett a csapat. Pintér Attila személyében rutinos vezetőedző került a csapat élére, kérdés, hogy a kinevezése óta eltelt időben mennyire tudta saját képére formálni az együttest?

A Sori bár Kisvárdán sem játszott alárendelt szerepet, a hosszabbításban kapott szabadrúgásgóllal vereséget szenvedett. A rajt nem sikerült, de bízunk benne, hogy hazai pályán sikerül meglepni a feljutásért harcoló Vasast!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Takács Tamás (Kovács Gábor, László István Sándor)

Soroksár: Holczer- Nagy O., Króner, Bolla, Dhonata- Németh, Tóth A.- Szabó Sz., Korozmán, Halmai- Lovrencsics

Vasas: Jova- Bodnár, Doktorics, Hidi, Szánthó, Ódor, Otigba, Baráth, Radó, Tóth M., Urblik

Vezetőedző: Pintér Attila

Soroksár SC – Vasas FC: 3-2 (2-1)

90+2. perc: Kettős csere nálunk, Lovrencsics és Szabó Sz. helyére Dragóner és Dobos érkeztek.

A játékvezető 5 percet hosszabbít.

84. perc: Pintér rúgta fejbe védőjét, amiért sárga lapot kapott. Közben cserélt a Vasas, Baráth helyére Lehoczky érkezett.

76. perc: A sérült Dhonata helyére Kékesi érkezett.

75. perc: Újabb vendég csere, Szánthó helyére Pintér F. érkezett.

72. perc: A most beállt Köböl lövésére Jova hatalmas bravúrral leért és kapufára ütötte.

70. perc: Mi is kettőt cseréltünk, Halmai és Németh helyére Köböl és Kundrák érkeztek.

67. perc: Lovrencsics beadása után Halmai emelkedett a legmagasabbra és fejelni tudott. A labda középre tartott, így Jovának nem okozott gondot.

64. perc: Kettős csere a Vasasnál, Doktorics és Radó helyére Deutsch és Könyves érkeztek.

62. perc: 3-2: Nagy visszapasszolt labdáját Halmai okosan átlépte, majd Korozmán védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba.

60. perc: Baráth kapott sárga lapot sportszerűtlenségért.

59. perc: Halmai kapott remek labdát. 16 méterről ziccerben a bal alsót vette célba, de Jova leért a lövésre és védeni tudott.

53. perc: Dhonata bal oldali beadására kitűnően mozgott Halmai. A rövid saroknál 5 méterről a felső lécet találta el fejjel.

52. perc: Lovrencsics kapott sárga lapot Jova akadályozásáért.

50. perc: 2-2: Szánthó bal oldali szögletét Tóth M. védhetetlenül bólintotta a jobb alsóba.

47. perc: Szabó Sz. kapott jó labdát a jobb oldalon. Középre passzolt, ahol Korozmán becsúszva megtartotta a labdát, de nagy helyzetben Jovába lőtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, szünetben cserélt a Vasas. Bodnár helyére Mamusits érkezett.

45. perc: 2-1: Szabó Sz. jobb oldali beadását Halmai pörgette kapura, de védőjéről szögletre pattant. A jobb oldali sarokrúgást Bolla bólintotta a kapu jobb sarkába.

42. perc: Szabó Sz. lépett ki ziccerben, de a játékvezető les miatt megállította az akciót.

39. perc: Szabó Sz. szép csellel csapta Baráthot, a lövése 16 méterről azonban fölé szállt.

37. perc: Szánthó lépett ki helyzetben, de Króner nagy sprinttel utolérte és szerelni tudta az ötös sarkánál.

36. perc: Szabadrúgás variációt követően Lovrencsics szépen vette mellre a labdát, de Ódor szépen keresztezett és szerelni tudott.

34. perc: Tóth M lépett ki helyzetben, de Németh szorításában lövésében nem maradt erő, Holczer védeni tudott. Az akció után Króner kapott sárga lapot egy korábbi talpalásért.

33. perc: Radó kapott sárga lapot visszarántásért.

25. perc: Urblik ütközte le Dhonatat, akit ápolni kell, így áll a játék.

21. perc: Urblik indította a mélységből induló Radót, aki lövés helyett Tóth Milánhoz emelte a labdát. A vendég támadó fejesét Holczer szögletre ütötte.

20. perc: Lovrencsics közeli perdítése Baráthról szögletre pattant.

14. perc: 1-1: Egy bedobásnál Dhonata elaludt, így az embere lefordult és szabadon érkező Radó elé gurított, aki 3 méterről laposan a kapuba lőtt.

8. perc: 1-0: Korozmán lőtte keresztbe a labdát egy magasan szerzett labdát követően. A hosszú saroknál Lovrencsics érkezett és közelről a hálóba lőtt.

7. perc: Szabó Sz. ment le az alapvonalig a jobb oldalon. Visszagurításánál Korozmán és Tóth A. nem értette meg egymást, így kimaradt a helyzet.

1 perc: A mérkőzést a fehér mezes Vasas kezdte.