Végeredmény: Soroksár – Honvéd : 3-1 (2-0)

Merkantil Bank Liga NB2 5. forduló

Furcsa kimondani, de alsóházi rangadó kerül ma megrendezésre a Haraszti úton, ahol a Budapest Honvéd lesz a vendégünk.

Ellenfelünk a tavalyi évhez hasonló hullámzó teljesítménnyel rajtolt, de már új edzővel érkezik hozzánk.

Csapatunk a vártnál gyengébb rajtot produkálva mindössze 1 pontot szerzett 4 mérkőzésen. Így joggal mondható, hogy a mai 3 pontra mindkét csapatnak égetően szüksége van!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Hanyecz Bence (Kóbor Péter, Garai Péter)

Soroksár: Holczer- Kaján, Kékesi, Bolla, Dhonata- Németh, Tóth A.- Szabó Sz., Korozmán, Halmai- Lovrencsics

Honvéd: Gyetván- Szabó A., Holman, Sigér, Kerezsi, Ene, Keresztes, Medgyes, Nyitrai, Benczenleitner, Pauljevic

Vezetőedző: Laczkó Zsolt

Soroksár SC – Budapest Honvéd: 3-1 (2-0)

A játékvezető lefújta a mérkőzést!

90+2. perc: Korozmán és Halmai helyére Manner és Varga I. érkeztek.

A játékvezető 5 percet hosszabbít.

87. perc: 3-1: Szép csel után Lőrinczy védhetetlenül lőtt a bal felsőbe.

86. perc: Dhonata helyére Shadirac érkezett a csapatunkba.

85. perc: Szabó T. érkezett Pauljevic helyére.

83. perc: Holman helyére Ihring-Farkas érkezett.

82. perc: Kaján nagy lendítés után nem találta el a labdát, így Lőrinczy ziccerben vehette le a labdát. Lapos lövését Holczer hatalmas bravúrral védte.

76. perc: Bolla húzta le a fejét egy beadást követően, így Pauljevic vehette le, aki nagy helyzetben 10 méterről kapu fölé lőtt.

75. perc: Németh kapott sárga lapot visszarántásért.

74. perc: Simon kapott sárga lapot Dhonata megrúgásáért.

72. perc: Kettős csere a Sorinál is. Lovrencsics és Szabó Sz. helyére Dragóner és Dobos érkeztek.

68. perc: 3-0: Szép bal oldali labdakihozatal után Halmai tolta középre a labdát, majd 25 méterről védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba.

67. perc: Pauljevic sokadik lerántása után sárga lapot kapott.

65. perc: Kettős csere a vendégeknél. Kerezsi és Medgyes helyére Kundrák és Simon érkeztek.

63. perc: Holman balról élesen belőtt labdáját Medgyes csúsztatta kapu mellé.

57. perc: Németh jobbról pontosan ívelt középre. Halmai magasra emelkedve 10 méterről kapu fölé fejelt.

54. perc: Lovrencsics labdaszerzése után Dhonatan indította Halmait, de a nedves talajon felgyorsult a labda és elérhetetlenné vált.

50. perc: Sigér 23 méteres lapos lövését Holczer biztosan ölelte magához.

47. perc: Jobbról a hosszún érkező Korozmán elé csorgott a labda, aki kapásból lőtt. A becsúszó védők lábáról szögletre pattant a labda.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, szünetben Lőrinczy érkezett Nyitrai helyére a vendég csapatba.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

44. perc: Nyitrai vágta fel Lovrencsicset, amiért sárga lapot kapott.

39. perc: Kerezsi ápolása miatt áll a játék.

34. perc: Dhonata bal oldali beadásába Lovrencsics becsúszva még belepiszkált, kapura azonban nem sikerült irányítani.

25. perc: 2-0: Szabó Sz. futott el a jobb oldalon, játékba hozta a hosszún érkező Lovrencsicset, aki egy átvétel után a bal felső sarokba lőtt.

23. perc: Holman higgadt csellel játszotta tisztára magát, majd jobbról laposan vette célba a kaput. Holczer biztosan védte a rövid sarokra tartó labdát, még ha az meg is pattant a védőkön.

18. perc: 1-0: Lovrencsics indította a védők mögé induló Szabó Szilárdot, aki lefutotta védőjét és higgadtan a kapuba gurított.

16. perc: Gyors vendég akció végén Medgyes lőtt félfordulatból, de Holczer lábbal szépen védett.

15. perc: Szabó Sz. passzolt az alapvonal közeléből a középen érkező Korozmánhoz. Szélsőnk kapásból a jobb alsót vette célba, de Gyetván hatalmasat védett.

10. perc: Hazai szabadrúgásvariáció után Lovrencsics fejelte középre a labdát és Halmai közelről a hálóba bólintott, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

5. perc: Keresztes vitte le a labdát az alapvonalig, majd Tóth A. szorításában középre adott. Kékesi jól zárta a rövid sarkot és menteni tudott.

1 perc: A sárga mezben játszó Sori kezdte a mérkőzést.