Végeredmény: Szeged-Csanád – Soroksár: 2-1 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB2 4. forduló

Nehéz feladat vár a mieinkre, hisz a tavalyi 4. helyezett Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként lépünk pályára.

Ez a szezon a hazaiak számára sem indult jól, 3 mérkőzés után mindössze 2 pontot gyűjtöttek. A Sori 2 vereséget követően szerezte meg első pontját. Előző héten remek játékot, sok helyzetet és hatalmas kapus bravúrt is láthatott a hazai közönség, de a gól sajnos nem jött össze. Bízunk benne, hogy ma már ezzel sem lesz adós Lipcsei Péter legénysége!

Szent Gellért Fórum, vezeti: Farkas Tibor (Garai Péter, Topálszki Szabin)

Szeged: Molnár F.- Gera, Szilágyi, Pejovic, Haris, Novák, Varga, Papp, Tóth B., Mákvárt, Takács-Földes

Vezetőedző: Boris Michael

Soroksár: Holczer- Kaján, Króner, Kékesi, Dhonata- Vass, Tóth A.- Szabó Sz., Manner, Halmai- Dragóner

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Soroksár SC: 2-1  (0-1)

90+4. perc: Palincsár hatalmas szóló után közelről a védők lábába lőtte a labdát.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

89. perc: Haris kapott sárga lapot reklamálásért.

84. perc: Hazai csere, Palincsár érkezett Varga helyére.

83. perc: Somfalvi érkezett Halmai helyére a hajrá perceire.

81. perc: Halmai becsúszva megrúgta Gerát, amiért sárga lapot kapott.

79. perc: 2-1: Mákvárt jobb oldali szögletét Borvető bevetődve a földre fejelte, ahonnan a léc alá pattant a labda.

72. perc: Varga kapott sárga lapot Dobos lerántásáért.

68. perc: A játékvezető ivószünetet rendelt el. Közben a hazaiak is hármascserét hajtottak végre.

66. perc: Újabb soroksári cserék, Vass, Dragóner és Szabó Sz. helyére Németh, Lovrencsics és Dobos érkeztek.

65. perc: Dhonatan hosszú indítását Korozmán fejelte le Dragónernek, aki 17 méterről nagy erővel kapu fölé lőtt.

63. perc: Tóth B. csúnyán  felvágta Dragónert, amiért sárga lapot kapott.

60. perc: Halmai révén vezettünk gyors kontrát a jobb oldalon, azonban szélsőnk passza nem volt pontos a túl oldalon érkező Korozmánnak.

56. perc: 1-1: Mákvárt oldalszabadrúgását Novák sodorta be néhány méterről.

55. perc: Króner kapott sárga lapot Novák lerántásáért.

54. perc: Dhonata hosszú labdája után Halmai kiszorított szögből nem találta el a kaput.

51. perc: Kurdics bal oldali beadását Holczer kivetődve a mezőnybe öklözte. A kipattanót Varga ollózva centikkel rúgta kapu mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, szünetben mindkét csapat cserélt, Manner helyére Korozmán érkezett illetve Pejovic helyére Kurdics érkezett a hazai csapatba.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

42. perc: Mákvárt szögletét Papp 5 méterről centikkel a bal alsó mellé csúsztatta.

40. perc: 0-1: Szabó Sz. csapott le Pejovic hibája után a labdára és közelről a kapuba gurított.

37. perc: Halami kényszerítőzött az ellenfél tizenhatosának előterében, majd 22 méterről jobbal kicsivel a bal felső sarok mellé lőtt.

35. perc: Kékesi hagyta lepattanni a labdát, melyre Novák csapott rá. A támadó középre emelte a labdát, ahol védőink már zárták a területet és menteni tudtak.

32. perc: Gera lépett be szépen a védelmünk mögé, de laposan középre tett labdáját a becsúszó Tóth A. szögletre vágta.

29. perc: Vass remek indítása Halmait találta meg a jobb oldalon, aki azonnal keresztbe lőtte a labdát. A hosszú saroknál Szabó Sz. érkezett, de fiatal játékosunk közelről nagy erővel csak a felső lécet találta el. A mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki!

28. perc: Manner életerős lövését Gera blokkolta, így elvégezhettük első szögletünket.

26. perc: A játékvezető ivószünetet rendelt el.

24. perc: Gera nagy bedobását követően Kékesi mentett fejjel az érkező Novák elől.

18. perc: Gera jobb oldali beadását Papp csúsztatta kapu mellé.

16. perc: Kaján jobb oldali beadása a hosszún érkező Halmait kereste, de szélsőnk számára magas volt a labda, nem tudta kapura irányítani.

14. perc: A csapatok a mezőnyben gyűrik egymást, a kapuk egyenlőre nem forognak veszélyben.

5. perc: Papp tartotta meg a labdát védőjével szemben, a beadást viszont már meg tudták akadályozni a visszazáró védők.

1 perc: A mérkőzést a kék-fekete mezben játszó hazaiak kezdték.