Végeredmény: Honvéd- Soroksár : 4-1 (3-0)

Merkantil Bank Liga NB2

Mai ellenfelünk nagy reményekkel vágott neki a Merkantil Bank Liga NB2 küzdelmeinek, de a feljutásért vívott harcba nem tud beleszólni. Rossz sorozatát az előző héten Győrben zárta le, amikor 1-0-ra legyőzte a feljutó helyen álló ETO-t. A Honvéd tabellán elfoglalt helye csalóka lehet, egy kimondottan jó erőkből álló együttes vendégeiként lépünk ma pályára.

Lipcsei Péter csapata hetek óta remek formában játszik, legutóbb nehéz mérkőzésen a Tiszakécskét győztük le. Fiatalokkal teletűzdelt csapatunk ma is győzelem reményében lép pályára, hiszen a Nyíregyháza ellen már megmutatták játékosaink, idegenben is győzelmi eséllyel lépünk pályára ellenféltől függetlenül!

Bozsik Aréna, vezeti: Derdák Marcell (Horváth Zoltán, Országh Péter)

Honvéd: Dúzs- Szabó, Kerezsi, Kovács, Krajcsovics, Lőrinczy, Holman, Keresztes, Nyitrai, Benczenleitner, Pekár

Vezetőedző: Csertői Aurél

Soroksár: Mergl- Vági, Chyreme, Króner, Pintér- Tóth A., Vass- Varga Z., Köböl, Gálfi- Korozmán

Budapest Honvéd – Soroksár SC : 4-1  (3-0)

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

87. perc: 4-1: Hajdú cselei után Korozmán elé került a labda, aki kapásból a bal alsóba lőtt.

86. perc: Korozmán sérülése miatt állt a játék, de szélsőnk szerencsére tudja folytatni a játékot

79. perc: Benczenleitner és Holman helyére Bobál és Kulbachuk érkeztek a hazai csapatba.

78. perc: Korozmán kapott sárga lapot buktatásért.

74. perc: Kihasználtuk 5. cserénket is. Gálfi helyére Varga érkezett.

70. perc: Gyors akció végén Bocskay került helyzetbe, de becsúszva Németn szépen blokkolta.

68. perc: Kundrák, Adorján és Bocskay érkezett Lőrinczy, Krajcsovics és Keresztes helyére.

63. perc: Varga Z. helyére Borbély érkezett csapatunkba.

60. perc: Keresztes kapott sárga lapot Lőrinczy lerántásáért.

53. perc: 4-0: Gyors hazai kontra végén Lőrinczy cselezett a bal lábára, majd védhetetlenül lőtt 17 méterről a jobb alsó sarokba.

50. perc: Vincze kapott sárga lapot egy rosszütemű becsúszást követően.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Hármas cserét hajtottunk végre, Vági, Pintér és Köböl helyére Németh, Vincze és Hajdú érkeztek.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

43. perc: Vass adott remek labdát a baloldalon elinduló Pintérnek. Védőnk lapos beadása elcsúszott az érkezők előtt.

39. perc: Chyreme emelkedett a legmagasabbra, középre fejelte a labdát, de Króner lövése elakadt Dúzsban.

38. perc: Chyreme erős felpasszát Gálfi vette át a tizenhatos vonalán. Lapos lövését Dúzs vetődve védte.

36. perc: 3-0: Oldalforgatás után Kovács szépen centerezett Kerezsinek, akiről védője lemaradt, így könnyedén lőhetett Mergl kapujába.

33. perc: 2-0: Holman keresztbelőtt labdájára Kerezsi érkezett a hosszú saroknál és becsúszva közelről a hálóba pofozta a játékszert.

31. perc: Króner indításával Pintér iramodott meg a bal oldalon. Beadását a hosszú saroknál Benczenleitner fejelte ki.

26. perc: Kerezsi futott el a bal oldalon, beadása Lőrinczy elé pattant, aki kapásból lőtt. Pintér testtel blokkolta a lövést.

23. perc: 1-0: Nyitrai távoli lövése megpattant az egyenetlen talajon, ezzel becsapta kapusunkat és becsúszott a kezei között.

21. perc: Kerezsi vette át a labdát a tizenhatos oldalán. Nagy helyzetben ballal kapu fölé lőtt.

20. perc: Kovács szerzett labdát a tizenhatosunkon belül. Éles szögből leadott bal lábas lövése elkerülte Mergl kapuját.

12. perc: Lőrinczy szabadrúgása a jobb felső sarokba tartott. Mergl oldalra lépve biztosan fogta a labdát.

11. perc: Kerezsi szöglete egyből kapura tartott, de Köböl jól zárta a rövid sarkot és menteni tudott.

6. perc: Krajcsovics elé pattant a labda egy szöglet után. 12 méteres lövését Pintér becsúszva blokkolta.

5. perc: Korozmán 25 méteres lövése kapu fölé szállt.

1 perc: A mérkőzést a fekete-piros szerelésben játszó hazaiak kezdték.