Végeredmény: Soroksár- Vasas : 1-1 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB2 17. forduló

A Merkantil Bank Liga NB2 17. fordulójában a Vasas együttesét látjuk vendégül a Haraszti úton.

Ellenfelünk a visszafogott kezdést követően formába lendült és október eleje óta veretlen. Az előző fordulóban gólgazdag mérkőzésen 6-ot rúgott az akkor még éllovas Győrnek. Lovrencsics Balázsék 5 mérkőzéses veretlenségi sorozata az előző héten megszakadt, de bízunk benne, hogy hazai pályán még a Vasas ellen is begyűjthető a 3 pont!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Nagy Róbert (Aradi József, Punyi Gyula)

Soroksár: Mergl- Kaján, Kékesi, Króner, Vincze- Vass, Németh- Vogyicska, Katona, Hajdú- Lovrencsics

Vasas: Jova- Pávkovics, Bakti, Berecz, Hidi, Otigba, Baráth, Radó, Tóth, Novothny, Urblik

Vezetőedző: Desits Szilárd

Soroksár SC – Vasas FC: 1-1 (0-1)

90. perc: 1-1: Króner felívelését követően Lovrencsics közelről a bal alsóba lőtt.

89. perc: Berecz helyére Vida érkezett.

84. perc: Urblik helyére Deutsch érkezett a Vasasba.

81. perc: Hajdú cselezte ki védőjét majd éles szögből a rövid sarok fölé lőtt.

72. perc: Lovrencsics harcolt meg a labdáért a jobb oldalon, majd laposan középre lőtte. Korozmán jó ütemben mozgott a rövid sarok irányába. Sarokkal kapura húzta a labdát, de Jova bravúrral védeni tudott.

70. perc: Korozmán fordult le 2 védőről, 35 méterről lőtt. A távoli labda nem okozott gondot Jovának.

68. perc: Bal oldali vendég akció után laposan jött középre a labda. Kékesi jól zárta a rövid sarkot és becsúszva szögletre mentett.

62. perc: Vogyicska és Kaján helyére Dragóner és Korozmán érkeztek.

56. perc: Egy felpörgő labdát Lovrencsics fél fordulatból centikkel lőtte a jobb kapufa mellé.

55. perc: Vogyicska törtbe a tizenhatoson belülre, ballal a rövid sarkot vette célba. Jova a helyén volt, szögletre ütötte a labdát.

54. perc: Hajdú vezette keresztbe a labdát, majd 25 méterről laposan lőtt. Jova vetődve magabiztosan fogtaa próbálkozást.

50. perc: Pávkovics vitte le az alapvonalig a labdát a jobb oldalon. Visszagurított az ötösre érkező Holenderhez, aki egyből lőtt. Mergl hatalmas bravúrral lábbal védett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Szünetben cserélt a Vasas, Tóth helyére Holender érkezett.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

33. perc: Tóth bal oldali beadása Króner fejéről a kapunk felé tartott, de szerencsére keresztbe gurult előtte.

32. perc: Urblik remek indításával Radó iramodott meg. Jobbról, kicsit kisodródva a rövid sarkot vette célba. Mergl jól helyezkedett és az oldalhálóba ütötte a labdát.

26. perc: 0-1: Urblik 25 méterről a kapu közepébe bombázott. Kapusunk ellépett már jobbra, így nem védhette a lövést.

23. perc: Jobbról érkező beadás után Novothny lőtt a védőkbe, majd ismétlésként a földön fekvő Vasst találta el.

18. perc: Egy indításra Mergl rosszul jött ki, így Tóth középre tudta fejelni a labdát. Pávkovics az üres kapura továbbította a labdát, de Katona érezte a veszélyt. Visszazárt és a gólvonalról menteni tudott.

13. perc: Balról veszélyesen szállt középre a vendég szöglet. Mergl kapujából kivetődve szépen öklözte a mezőnybe a labdát.

10. perc: Tóth rúgott bele védőjébe, amikor nem volt ott a labda. A játékvezető csak sárga lapot adott.

7. perc: Vogyicska futotta le védőjét a bal oldalon, de lövésébe beleléptek a keresztező védők, így szöglettel jöhettünk.

6. perc: Berecz indítását követően Tóth esett el Króner szorításában. A játékvezetője sípja, helyesen néma maradt.

4. perc: Berecz 16 méteres lövését Mergl biztosan védte.

1 perc: A mérkőzést a fekete mezben játszó Sori kezdte.