Végeredmény: Ajka- Soroksár: 1-1 (1-0)

Elrajtol a Merkantil Bank Liga NB2 2023/24-es szezonja! Az 1. fordulóban a tavalyi év bronzérmesének otthonában, Ajkán lép pályára Lipcsei Péter csapata. Jól sikerült felkészülést követően igazi értékmérő lesz rögtön az 1. mérkőzés. A szezon rendkívül nehéznek ígérkezik, hisz a 18 csapatos bajnokságból négyen fognak kiesni és a feljutásra is 3-4 csapat esélyes!

Ajkai Városi Sportcentrum, vezeti: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Bertalan Tamás)

Ajka: Horváth- Kenderes, Rabatin, Csemer, Gyuris, Sejben, Csizmadia, Tóth, Tajthy, Jagodics, Szarka

Vezetőedző: Jeney Gyula

Soroksár: Holczer- Kaján, Króner, Valencsik, Pintér- Vass, Németh, Katona- Gálfi, Lovrencsics, Vogyicska

FC Ajka – Soroksár SC: 1-1 (1-0)

90+3. perc: Köböl szögletét Katona fejelte a bal sarok irányába. Horváth ismét nagyot védett.

90+2. perc: Köböl 29 méteres szabadrúgását Horváth a levegőben úszva ütötte ki a bal felső sarok elől.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

90. perc: Dragóner vitte rá a labdát a védelemre. A keresztbe induló Lovrencsicset hozta helyzetbe, aki becsúszva a jobb alsót vette célba. Horváth hatalmas bravúrral leért és kiütötte a labdát.

83. perc: Cseréltünk, Gálfi helyére Dragóner érkezett.

82. perc: Berzsenyi került helyzetbe, de 8 méteres lövését Pintér szépen blokkolta.

79. perc: Hármas csere a hazaiaknál. Gyuris, Tajthy és Szarka helyére Berzsenyi, Doncsecz és Babos érkeztek.

76. perc: Köböl szöglete egyből kapura tartott, de Horváth figyelt és kiütötte a léc alá tartó labdát.

64. perc: Cserélt a hazai csapat, Rabatin és Sejben helyére Borsos és Vogyicska Bálint érkeztek.

63. perc: Valencsik kapott sárga lapot lerántásért.

61. perc: 1-1: Köböl szerezte vissza harcosan a labdát az ellenfél szögletzászlójánál. Pintérhez passzolt, aki a hosszún érkező Kaján fejére ívelte a játékszert. Horváth még védte a közeli fejest, az ismétlésnél már tehetetlen volt.

58. perc: Tajthy szerzett labdát majd Szarkát hozta helyzetbe. A támadó állítgatás nélkül jobb belsővel a bal alsó sarok mellé csavart.

53. perc: Rabatin kapott sárga lapot talpalásért.

51. perc: Sejben középre lőtt labdája lepörgött Valencsik lábáról, kis híján saját kapujába lőtt védőnk.

46. perc: Szünetben kettős cserét hajtottunk végre, Köböl és Dobos érkezett Németh és Vogyicska helyére. A hazaiak nem cseréltek.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

44. perc: Jobb oldali szögletet Lovrencsics centikkel csúsztatott mellé.

42. pec: 1-0: Az előre törő Csemer Tóthot hozta helyzetbe, aki 14 méterről nagy helyzetben nem hibázott. Holczer alatt a kapuba lőtt.

35. perc: Kaján verte meg védőjét a bal oldalon, majd laposan középre lőtt. Valencsik jól zárta a területet és menteni tudott a rövid saroknál.

23. perc: Szép kombináció után Csemer került helyzetbe, de 10 méteres lövését Holczer lábbal védte.

18. perc: Szarka lekészítése után Sejben közelről kapásból kapu mellé lőtt.

11. perc: Gálfi lőtt 18 méterről egy pattanást követően. A labda lecsúszott a lábáról, nem talált kaput.

7. perc: Katona lefejelt labdájával Gálfi indult el a jobb oldalon. Védője szorításában középre lőtte a labdát, de a hazai kapus figyelt. Kivetődve kapujából megszerezte a játékszert.

3. perc: Rabatin hozta játékba a bal oldalon felfutó Csemert. A védő beadása az érkezők mögé szállt, nem tudták kapura irányítani a labdát.

1 perc: A mérkőzést a fehér mezben játszó hazaiak kezdték. A Sori tiszta feketében játszik.