Büntetők döntöttek első felkészülési mérkőzésünkön

kép forrása: mtkbudapest.hu

Alig egy héttel a közös felkészülés megkezdését követően máris felkészülési mérkőzésen vett részt csapatunk. Ellenfelünk az NB1-be visszajutó MTK volt. Lipcsei Péter csapatában több új arccal találkozhattunk, a csapatjáték összeszokottságáráról nem lehetett beszélni, de a meleg idő ellenére jó iramú, küzdelmes mérkőzésre került sor!

Sándor Károly Labdarúgó Akadémia vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin)

MTK: Demjén- Hej, Várkonyi, Bobál- Miknyóczki, Horváth, Kata, Bognár, Antonov- Zuigeber, Zsóri

2. félidőben pályára léptek: Rácz, Varju, Kádár, Vadnai, Kovács M., Kosznovszky, Végh, Thiam, Kovács P., Stieber, Molnár

Vezetőedző: Horváth Dávid

Soroksár: Mergl- Katona, Ikonomou, Valencsik, Vincze- Vass, Varga- Gálfi, Sipos, Hajdú- Dragóner

2. félidőben pályára léptek: Kékesi, Króner, Pintér, Németh, Köböl, Hegyi, Szabó, Vogyicska, Kovács D.,

MTK- Soroksár: 3-1 (2-0)

2. perc: Bognár bal oldali szöglete után Zsótér 7 méterről kicsivel fejelt a kapu mellé.

6. perc: 1-0: Zsóri egy átvétel után 18 méterről védhetetlenül bombázott a bal sarokba.

17. perc: Zsóri kapott remek indítást a bal összekötő helyén. Kapusunk mellett laposan elpasszolta a labdát, de nem talált kaput.

22. perc: Bobál révén vezetett kontrát a hazai csapat. Horváth kapott remek labdát, aki 14 méterről lőtt. Mergl bravúrral lábbal védeni tudott ziccerben!

34. perc: 2-0: Vincze ütötte el Zsórit a tizenhatoson belül. A büntetőt Antonov laposan a jobb sarokba lőtte.

45. perc: Valencsik gyors bedobását követően Gálfi futott el a bal oldalon. 17 méteres lövését Demjén bravúrral a felső lécre ütötte.

48. perc: 2-1: Szabó vezette rá a labdát a hazai védelemre, majd a balján felfutó Dragónert hozta játékba. Támadónk szépen vette maga elé a labdát, majd pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot.

55. perc: Kovács P. életerős lövését Mergl vetődve védte a rövid saroknál.

67. perc: Hegyi a tizenhatos sarkától a hosszú sarkot vette célba. Lövése veszélyesen csapódott, de pár centivel elkerülte a hazai kaput.

69. perc: 3-1: Pintér szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Stieber magabiztosan lőtte a bal sarokba.

75. perc: Molnár bal lábas löketét Mergl szépen védte.

90. perc: Végh éles szögből kapus fölé lőtt.