Végeredmény: Soroksár- Mosonmagyaróvár: 2-1 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB2 38. forduló

A bajnokság utolsó fordulójában az újoncként biztos bennmaradó Mosonmagyaróvár együttesét fogadjuk. Az őszi idegenbeli döntetlent követően ma 3 pontra lesz szüksége Lovrencsics Balázséknak, hisz szerencsés esetben még akár 5. helyen is végezhet a Sori!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: Katona Balázs (Csatári Tibor, Ring Kevin)

Soroksár: Kovács- Ternován, Króner, Valencsik, Vincze- Vass, Németh- Halmai, Köböl, Hajdú- Lovrencsics

Mosonmagyaróvár: Heinrich- Simita, Jasarevic, Pukhtieiev, Horváth, Vukasovic, Szalka, Papp, Deák, Korbély, Végh

Vezetőedző: Király József

Soroksár SC – CREDOBUS Mosonmagyaróvár: 2-1  (1-0)

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

83. perc: Ismét kettős csere. Ternován és Köböl helyére Sipos és Lipcsei érkeztek.

79. perc: 2-1: Szabadrúgás variáció után Lovrencsics készítette vissza a labdát. Varga jobbal 15 méterről védhetetlen gólt bombázott a jobb felső sarokba.

76. perc: 1-1: Kórner lökte fel Korbélyt, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Korbély tizenegyesét Kovács védte, de a kipattanót Mayer az üres kapuba pofozta.

73. perc: Szép bal oldali vendég akció végén a labda átkerült jobbra, ahol Nagy állítgatás nélkül 16 méterről lőtt. Kísérletes messze elkerülte kapunkat.

64. perc:  Kettős csere a vendégeknél. Jasarevic és Vuksovic helyükre Mayer és Illés érkeztek.

61. perc: A sérült Hudák helyére Varga érkezett csapatunkba.

57. perc: Megítélt szabadrúgást Köböl jobbal a rövid sarokra lőtte. Heinrich vetődve a mezőnybe ütötte a labdát.

56. perc: Végh rántotta le Hudákot, amiért sárga lapot kapott.

47. perc: Köböl szóló után Dobos kapta meg a labdát. 15 méteres lövését a vendég kapus csak ütni tudta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Szünetben kettős cserét hajtottunk végre. Hudák és Dobos érkezett Németh és Hajdú helyére.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45. perc: 1-0: Német bal oldali beadását követően Halmai közelről ballal a hálóba lőtt.

38. perc: Újabb pontos Ternován beadás után Lovrencsics fejelhetett szabadon, de kapu mellé ment csúsztatása.

37. perc: Ternován beadása után Halmai akrobatikus mozdulattal próbált kapura lőni, de  talált célt.

29. perc: Jobb oldali szögletvariáció után Papp lőhetett szabadon. Földre pattanó lövését Kovács biztosan védte.

25. perc: Ternován ívelt a hosszú sarok irányába. Lovrencsics szépen fejelt kapura, de a vendég kapus kapufára tolta a labdát.

24. perc: Lovrencsics szerezte vissza a labdát az ellenfél tizenhatosának vonalán. Egy átvétel után nagy erővel a rövid sarkot vette célba. Heinrich zárta a szöget és szögletre ütötte a labdát.

21. perc: Sérülés miatt kettős cserét hajt végre a vendég csapat. Szalka és Pukhtieiv helyére Gáncs és Nagy érkeztek.

19. perc: Ternován és Szalka fejelt össze, ami után minkét játékost ápolni kellett. A vendégek játékosának csúnyán vérzett a feje.

12. perc: Lovrencsics szöktette a jobb oldalról középre induló Halmait. Heinrich idő észlelte a szándékot Kapujából kifutva menteni menteni tudott szélsőnk elől.

9. perc: Köböl remek keresztlabdáját Halmai mellel maga elé vette, majd középre adott. A rövid sarkot jól záró Deák szabadított fel.

6. perc: Vukasovic sérülése miatt áll a játék.

4. perc: Ternován jobb oldali beadásáról Köböl centikkel lekésett, így menteni tudtak a védők.

1 perc: A mérkőzést a tiszta fehérben játszó vendégek kezdték. A Sori tiszta feketében lépett pályára.