Végeredmény: Ajka- Soroksár: 2-0 (1-0)

A Merkantil Bank Liga NB2 29. fordulójában a bajnokság legjobb formában lévő csapatának otthonában lépünk pályára.

Az edzőváltás óta megtáltosodó hazaiak utolsó 5 mérkőzésükön mindössze egyszerre végeztek döntetlenre, a többi mérkőzésüket megnyerték. Rendkívül egységes, taktikai képet mutatnak, így Lovrencsics Balázséknak legjobb formájukra lesz szükségük a pontszerzés érdekében.

Ajkai Városi Stadion,  vezeti: Derdák Marcell  (Huszár Balázs, Kulman Tamás)

Ajka: Horváth- Kenderes, Zsolnai, Csemer, Sejben, Csizmadia, Tajthy, Szarka, Szűcs, Tar, Doncsecz

Vezetőedző: Jeney Gyula

Soroksár: Kovács- Nagy, Kékesi, Ikonomou, Vincze- Vass, Hudák- Ternován, Köböl, Halmai- Hajdú

FC Ajka – Soroksár SC: 2-0   (1-0)

90+3. perc: Horváth szép mozdulattal biztosan fogta Sipos bal lábas lövését.

90. perc: Dragóner esett el a tizenhatosunkon belül, amiért sárga lapot kapott.

89. perc: Redzic viharzott el a jobb oldalon, majd lapos passzal Sipost hozta helyzetbe. Játékosunk sokat várt a lövéssel, így a becsúszó lábak útját állták a lövésének.

87. perc: Rabatin nem engedte elvégezni a bedobásunkat, ezért sárga lapot kapott.

82. perc: Szűcs kapott sárga lapot Halmai lerántásáért.

78. perc: Szarka helyére Dragóner érkezett.

76. perc: Hudák helyére Varga érkezett csapatunkba.

75. perc: Sipos indítása után Halmai kisodródott helyzetből nagy erővel kapu fölé lőtt.

73. perc: Csemer helyére Présinger érkezett a hazai csapatba.

71. perc: Szarka fordult le védőjéről, majd az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát. Ezúttal is Kékesi mentett az ötösön belülről.

65. perc: Hármat cserélt a hazai csapat. Sejben, Zsolnai és Doncsecz helyére Gaál, Rabatin és Gyuris érkeztek.

63. perc: 2-0: Doncsecz lépett ki a védők között és balról Kovács mellett a bal alsó sarokba helyezte a labdát.

62. perc: Lipcsei K. vétett el egy előrevágott labdát, mellyel Zsolnai indult meg a bal oldalon. Kékesi visszafutva nehéz helyzetben mentett.

59. perc: Lovrencsics szépen tartotta meg a labdát, majd Köbölt játszotta meg. Játékosunk veszélyesen lőtte középre a labdát, de az Halmai előtt keresztbe suhant. Az akciót követően Köböl helyett Redzic, Ternován helyett Sipos érkezett csapatunkba.

55. perc: Zsolnai bal oldali beadását Szarka csúsztatta meg, de Vass “olvasta” a helyzetet és visszalépve szögletre fejelte a labdát.

48. perc: Lovrencsics lépett ki ziccerben, de játékvezető les miatt a sípjába fújt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Hajdú helyére Lovrencsics érkezett csapatunkba.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt

45+2. perc: Ternován gyors beadása után Halmai indult kapuval szembe. Meglökték hátulról, nem érte el a labdát, a játékvezető sípja most is néma maradt…

A játékvezető 6 percet hosszabbít.

41. perc: A sérült Ikonomou helyére Lipcsei K. érkezett.

37. perc: Ikonomou ápolása miatt áll a játék. Lekönyökölték az ellenfél tizenhatosán belül, de a játékvezető szabályosnak ítélte a megmozdulást.

34. perc: Doncsecz cselezett befele a tizenhatos vonalán. Jobb lábas lapos lövése jó 1 méterrel kerülte el a bal alsó sarkot.

33. perc: Nagy szerzett labdát az ellenfél térfelén, mellyel Hudák indult meg. Passz helyett lövés mellett döntött, próbálkozása 23 méterről nem talált kaput.

32. perc: Szűcs lépett ki veszélyes helyzetben a jobb oldalon, de játékvezető les miatt megállította az akciót.

24. perc: 32 méterről végezhettünk el szabadrúgást. Köböl lövése a sorfalról  lepattant. Vincze röviden adta haza a labdát, Kovács kapujából kifutva az utolsó pillanatban becsúszva mentett.

12. perc: 1-0: Csemer futott el a bal oldalon, lapos beadása utáni lövést Vincze még kirúgta a gólvonalról. Ám ezután Szűcs centerezett jobbról és Zsolnai 5 méterről már nem hibázott.

7. perc: Kenderes indítására Zsolnai indult el, de Ikonomou mielőtt hátrányos helyzetbe került volna, tisztán szerelt a tizenhatoson belül.

5. perc: Vincze hazaadását kicsit hosszan vette át kapusunk, de szépen korrigált és az érkező csatár előtt a mezőnybe emelte a labdát.

1. perc: A mérkőzést a fehér mezes hazaiak kezdték. Csapatunk tiszta feketében lépett pályára.