Továbbjutottunk!!!!: Soroksár- Puskás Akadémia 1-1 (0-1, 1-1, 1-1)

Szerda délután Magyar Kupa visszavágón látjuk vendégül a Puskás Akadémia csapatát.

Az első mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult, így győzelem vagy 0-0-as döntetlen esetén csapatunk jutna a legjobb 4 közé. Minden más eredménnyel NB1-es vendégeink jutnának tovább.

Bár az első mérkőzés eredménye kedvező számunkra, a párharc esélyese továbbra is az első osztályú gárda. Mind játékosállományban, mind költségvetésben megelőzik klubunkat.

Szamosi Mihály Sporttelep,  vezeti: Takács János (Albert István, Horváth Róbert)

Soroksár: Kovács- Molnár, Dvorschák, Valencsik, Bor- Gyömbér, Huszák- Gárdos, Lőrinczy, Orosz- Pál

Puskás Akadémia: Hegedűs L.- Szolnoki, Heris, Hegedűs J., Nagy- Spandler, Urblik - Tamás, Arabuli, Kiss- Vega

Vezetőedző: Rádoki János

Soroksár- Puskás Akadémia  1-1   (0-1, 1-1, 1-1)

1. perc: Fehér mezben lévő csapatunk kezdte a mérkőzést.

3. perc: Gyömbér indításával Gárdos indult meg a jobb oldalon, de Nagy becsúszva blokkolni tudta a beadást.

5. perc: Szabadrúgás variáció után Lőrinczy indította Oroszt, aki az oldalhálóba lőtt.

7. perc: Urblik lövése gurult el a kapu mellett.

11. perc: Szolnoki kapott sárga lapot Orosz buktatásáért.

14. perc: Bal oldali vendég szöglet után Arabuli  ollózását védte Kovács.

18. perc: Heris tört előre a jobb oldalon, lapos beadása Vega mögé érkezett, így nem alakult ki helyzet.

22. perc: Hegedűs János 35 méteres lövése szállt kapu fölé.

24. perc: Lőrinczy 18 méteres szabadrúgása után már gólt kiáltottak a szurkolók, de Hegedűs hatalmas bravúrral menteni tudott a rövid sarok elől.

27. perc: Vega szaladt neki Gárdosnak, akit ápolni kell.  A játékvezető érthetetlen módon a vendégek számára ítélt szabadrúgást.

30. perc: Bor kapott sárga lapot.

31. perc: 0-1: Kovács is bemutatott egy hatalmas bravúrt, Spandler fejese után mentett szögletre. A pontrúgást Arabuli már befelelte a rövid saroknál.

35. perc: Gárdos kapott sárga lapot labda elrúgásért.

36. perc: Nagy is sárga lapot kapott.

39. perc: Arabuli harcolt ki lövőhelyzetet, majd 17 méterről ballal kapu fölé emelt.

45. perc: Szolnoki indítását Kiss fejelte kapura. Kovács a kapufa segítségével gyűjtötte be a labdát.

A játékvezető egy percet hosszabbít.

45+1. perc: Lőrinczy beadását követően Pál ajtó-ablak helyzetből 5 méterről fejelt mellé.

46. perc: A vendégek kezdték a második játékrészt.

48. perc: Dvorschák keveredett előre, de ígéretes helyzetben lecsúszott lábáról a beadás.

49. perc: Tamás csapta be védőjét, majd jobb külsővel a rövid sarkot vette célba. Kovács vetődve védeni tudott.

52. perc: Pál fordult le védőjéről, majd Gárdoshoz passzolt, aki 13 méterről laposan kapu mellé lőtt.

53. perc: Huszák indítását Gárdos tolta el a kimozduló Hegedűs Lajos mellett, de a visszafutó védők menteni tudtak.

60. perc: Pál helyére Erdélyi érkezik.

61. perc: Urblik szabadrúgását Szolnoki csúsztatta centikkel fölé.

62. perc: Tamás beadását Arabuli lőtte mellé.

66. perc: Mindkét csapat cserél. Heris helyére Mioc, Gárdos helyére Kundrák érkezett.

67. perc: Spandler kapott sárga lapot.

71. perc: Vega kapott sárga lapot műesésért.

75. perc: Urblik lövése centikkel suhant el a kapu mellett. A lövés után kihasználtuk harmadik cserelehetőségünket is, Gyömbér helyére Csernik érkezett.

82. perc: 1-1: Lőrinczy lőtt a 14 méterről a bal sarokba.

84. perc: Vega helyére Szakály érkezett.

88. perc: Orosz labdájával Kundrák került helyzetbe. Lövését Hegedűs kapu fölé ütötte. A szögletet Dvorschák a védők fölé emelkedve fejelte centikkel a léc fölé.

90. perc: Urbik lövését Kovács ütötte szögletre. Majd a beadást követően Szakály fejesét Molnár vágta ki a gólvonalról.

A játékvezető lefújta a 2. félidőt, kétszer 15 perc hosszabbítás következik.

91. perc: Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

92. perc: Hegedűs János kapott sárga lapot.

95. perc: Urblik 20 méteres szabadrúgását Kovács a léc alól ütötte ki.

99. perc: Tamás helyére Taylor érkezett.

101. perc: Hegedűs tört előre, majd Taylorhoz passzolt. Lövését Kovács védte.

102. perc: Hegedűs 20 méteres lövését védte Kovács.

Véget ért a hosszabbítás 1. félideje.

106. perc: A vendégek kezdik az utolsó felvonást.

109. perc: Kiss lőtt kapu fölé az alapvonal közeléből.

112. perc: Lőrinczy jobb oldali szöglete centikkel csúszott el Kundrák feje fölött.

115. perc: Nagy helyzetben Taylor lőtt kapu fölé, de a játékvezető lest ítélt.

117. perc: Molnár vitte végig a jobb oldalon, majd 17 méterről kapu fölé emelt.

A játékvezető lefújta a mérkőzést, 11-es rúgások következnek!