Soroksár- MTK: 2-6 (1-2)

A Merkantil Bank Liga 14. fordulójában az edzőváltáson átesett  MTK csapatát fogadjuk.

Míg csapatunk az előző fordulóban a hosszabbítás perceiben szerzett góllal mentett pontot Gyirmóton, addig mai ellenfelünk hetek óta keresi év eleji formáját. Az újabb pontvesztés eredményeként Bognár György helyét Horváth Dávid vette a vendégek kispadján. Ennek eredményeként az előző hetekhez képest valószínűleg sokkal szervezettebb, taktikusabb MTK várható a mai napon. Míg Lipcsei Péter dolgát sérülések, addig a vendégekét Futács eltiltása nehezíti!

Szamosi Mihály Sporttelep,    Vezeti: Hanyecz Bence  (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)

Soroksár: Holczer- Nagy, Króner, Valencsik, Csontos- Haris, Hudák- Lisztes, Köböl, Hajdú- Halmai

MTK: Somodi- Varju, Medgyes, Nagy Zs., Kata, Bognár, Zuigéber, Lehoczky, Szépe, Németh, Kovács

Vezetőedző: Horváth Dávid

Soroksár SC -  MTK Budapest: 2-6  (1-2)

A játékvezető lefújta mérkőzést.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

90. perc: Pintér beadását Erdélyi fejelte kapu fölé.

89. perc: Hegyi lefejelt labdájára Halmai csapott le. Két csel után már nem tudta átemelni a kivetődő Somodit.

86. perc: Csontos helyére Pintér érkezett.

85. perc: Lisztes léc alá tartó bombáját Somodi tolta a kapufa fölé.

84. perc: Kata és Bognár helyére Bieben és Palincsár érkeztek.

83. perc: 2-6: Kovács került ziccerbe és közelről ő sem hibázott

81. perc: 2-5:  Hudák rúgta meg Nagyot, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. Zsóri büntetőjébe Holczer még beleért, de a nagy erejű lövést nem tudta védeni.

80. perc: Hajdú helyére Hegyi érkezett csapatunkba.

78. perc: Kettőt cserélt az MTK. Zuigéber és Lehoczky helyére Stieber és Kocsis érkeztek.

75. perc: Króner kapott sárga lapot feltartásért.

71. perc: Németh helyére Zsóri érkezett.

69. perc: 2-4: Csontos könnyelmű csele után Zuigéber kapott pontos beadást, aki közelről a hálóba lőtt.

68. perc: Lisztes beadását követően Halmai az átvétellel becsapta védőjét, de visszaértek a védők és szerelni tudták!

66. perc: Kovács kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszást követően.

64. perc: 2-3: Csontos remek bal oldali beadására Halmai érkezett középen és közelről a hálóba lőtt.

61. perc: Kata kapott sárga lapot buktatásért.

60. perc: Kettős cserét hajtottunk végre. Nagy és Köböl helyére Kékesi és Erdélyi érkeztek.

56. perc: 1-3: Újabb levesztést követően Bognár kapott jó labdát. Megvárta míg a becsúszó Haris már nem zavarja és kapuba gurított.

54. perc: Bognár éles szögből leadott lapos lövését védte Holczer.

52. perc: Formás akció végén Zuigéber kapott remek indítást, lapos beadását Nagy rúgta ki szögletre. A sarokrúgás a hosszú sarok irányába szállt, ahol Nagy Zs. közelről lőhetett. Holczer ezúttal is jól zárta a rövid sarkot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, szünetben egyik csapat sem cserélt

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45. perc: Halmai vezette rá a védelemre a labdát, majd Lisztest hozta helyzetbe. Támadónk lövés helyett cselezni próbált, így a védők visszaértek és szerelni tudták.

38. perc: Zuigéber lépett ki a belső védők között, éles szögből leadott lövését Holczer ütötte szögletre.

34. perc: Zuigébert ismét Kovács hozta helyzetbe. Ezúttal Holczer lábbal védte a lövést.

32. perc: 1-2: A leső védők között Németh vette át a labdát, majd a tizenhatos vonala közeléből védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba.

25. perc: Hajdú szépen cselezte ki Szépét, majd Hudákhoz passzolt. Középpályásunk lapos lövését Somodi középre ütötte, de volt érkező csapatunkból.

22. perc: Halmai 20 méterről lőtt ballal. Somodi biztosan védte a vizes füvön megcsúszó labdát.

19. perc: Szögletünk után villámgyorsan kontrázott a vendég csapat. Kovács beadása ismét Zuigébert találta meg, aki ezúttal kapu fölé lőtt.

17. perc: 1-1: Eladott labdával a jobb oldalon indult meg az MTK. A beadás üresen találta a hosszún érkező Zuigébert, aki kapásból a kapu közepébe lőtt.

6. perc: 1-0: Egy lecsorgó labdára Hudák csapott le és az ötös sarkáról kapufás gólt lőtt a hosszú sarokba.

4. perc: Haris 27 méteres lövése nem talált kaput.

1. perc: A mérkőzést a a fekete mezben játszó Sori kezdte.