Haladás - Soroksár: 1-1 (0-1)

kép forrása: haladas.hu

Alig egy hónapja kezdődött a Merkantil Bank Liga NB2 2022-23-as szezonja, de máris a 6. fordulónál járunk. Ezen a héten Szombathelyen vendégeskedik felnőtt labdarúgó csapatunk.

Az előző szezonban két 1-0-ás győzelemmel mind a 6 pontot megszereztük Vas megyei ellenfelünkkel szemben. Mindkét alkalommal Lőrinczy büntetője döntötte el a 3 pont sorsát. Karmesterünk most is remek formának örvend, joggal bízhatunk újabb gólban vagy gólpasszban! Ellenfelünk hozzánk hasonlóan remekül kezdett, de két győzelmet követően megtorpant és az utóbbi két alkalommal vereséget szenvedett. Kiegyenlített mérkőzés várható, ahol az ellenfelet több volt soroksári játékos is erősíti!d

Szombathelyi Haladás Sportkomplexum,   vezeti: Görög Márió  (Bede Tamás, Bertalan Dávid)

Haladás: Verpecz- Hursán, Sipos, Devecseri, Lucas, Csernik, Németh, Csilus, Bosnjak, Molnár, Lencse

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Soroksár: Holczer- Ternován, Kékesi, Ikonomou, Vági- Haris, Hudák- Lisztes, Lőrinczy, Hajdú- Lovrencsics

Szombathelyi Haladás - Soroksár SC: 1-1  (0-1)

90+1. perc: Korozmán kapott remek labdát. Jobb lába lövését Verpecz bravúrral szögletre ütötte.

88. perc: Ikonomou kapott sárga lapot lerántásért.

87. perc: Meccslabdája volt a hazai csapatnak. Csernik vezetett kontrát a bal oldalon, pontosan játszotta meg Albant, aki ajtó-ablak helyzetben kapu mellé lőtt.

85. perc: Utolsó csereként Borvető érkezett a hazai csapatba Molnár helyére.

81. perc: Ismét cseréltünk, Lisztes helyére Kovác érkezett.

77. perc: Mindkét csapat cserélt. Csilus és Bosnjak helyére Derekas és Horváth  illetve Hajdú, Ternován és Haris helyére Korozmán, Nagy és Króner érkeztek.

75. perc: Csernik lövését Holczer a jobb felső elől ütötte ki.

72. perc: Némethet hagytuk lőni, aki 18 méterrel alig tévesztette el a bal felső sarkot.

71. perc: Devecseri kapott sárga lapot Lisztes felrúgásáért.

68. perc: Ternován verte meg védőjét a jobb oldalon. Pontosan passzolt Hajdúhoz, aki kapásból a bal kapufát találta el.

66. perc: Lovrencsics fordult rá 16 méterről. Bal lábas lövése alig kerülte el a kaput.

65. perc: Egy kényszerítő után Németh került lövőhelyzetbe, Haris blokkolni tudott.

61. perc: 1-1: Alban vitte le a labdát az alapig, majd jobbról középre lőtt. Az elmélázó Ternován mellett Bosnjak berobbanva védhetetlenül lőtt a kapuba.

60. perc: Sipos és Lencse helyére Alban és Tóth érkeztek.

59. perc: Bosnjak balról Lencse elé tálalt, aki laposan lőtt. A labda Ikonomou becsúszó lábán irányt váltott , de Holczer hatalmas bravúrral visszért és kiütötte a labdát.

56. perc: Lőrinczy fordult le védőjéről, majd Lovrencsicset hozta helyzetbe egy 40 méteres indítással. Támadónk lövését középre ütötte a hazai kapus, de Hursán résen volt és szögletre mentett.

54. perc: Lovrencsics kapott jónak tűnő indítást, de a kimozduló Verpecz becsúszva menteni tudott.

51. perc: Szép cselek után Molnár lőtt laposan, Holczer biztosan védett.

49. perc: A mérkőzés első sárga lapját Csilus kapta visszarántásért.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a szünetben egyik csapat sem cserélt.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

39. perc: 0-1: Lőrinczy bal oldali beadását Lovrencsics szépen csúsztatta meg a rövid saroknál. Devecseri válláról szögletre pattant a labda. Lőrinczy adhatta be a sarokrúgást is, melyet Lovrencsics már pontosan fejelt a hosszú sarokba.

26. perc: Lovrencsics esernyőcsellel verte meg Némethet a tizenhatoson belül. Laposan középre lőtt labdáját Devecseri vágta ki az ötös vonaláról.

22. perc: Jobb oldali akció végén Molnár lövése Ikonomou lábáról pattant szögletre.

17. perc: Sipos rúgta fel csúnyán Lisztest, de a játékvezető csak szóban figyelmeztette.

9. perc: Újabb gyors kontra végén Bosnjak került helyzetbe. Éles szögből a rövid sarkot vette célba, de Holczer figyelt és szögletre ütötte a labdát.

7. perc: Szögletünk után gyors kontrával jött el a hazai csapat. Csernik tisztára játszotta magát, de 14 méteres lövését Holczer védte. Az ismétlést Molnár ugyan a kapuba lőtte, de a játékvezető már lest ítélt.

3. perc: Egy rosszul sikerült felszabadítás után Bosnjak elé csorgott a labda, aki éles szögből a felső lécet találta el.

1. perc: A mérkőzést a fekete mezben játszó hazaiak kezdték.