Végeredmény: Soroksár- Ajka: 1-3 (0-1)

Már csak 4 kör van hátra Merkantil Bank Liga NB2 küzdelmeiből, amikor az Ajka látogat a Haraszti útra!

Az őszi mérkőzésen egy gólos hátrányból felállva az utolsó percekben szereztük meg a győzelmet az Ajka ellen! A mérkőzés a végletekig kiélezett volt, sok lappal tarkítva. Ugyan ilyen szoros, küzdelmes mérkőzésre lehet számítani ma is, hiszen mindkét csapat remek formának örvend, az utolsó 5 mérkőzéséből négyet megnyert!

Szamosi Mihály Sporttelep,   vezeti: Gaál Ákos  (Huszár Balázs, Király Zsolt)

Soroksár: Abu- Katona, Gyömbér, Valencsik, Csontos- Hudák, Csernik- Redzic, Lőrinczy, Korozmán- Lovrencsics

Ajka: Horváth- Présinger, Gaál, Heffler, Sejben, Csizmadia, Tóth, Szarka, Szűcs, Lehoczky Tar

Vezetőedző: Kis Károly

Soroksár SC - FC Ajka: 1-3   (0-1)

A játékvezető lefújta a mérkőzést!

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

88. perc: Csontos hátulról letaglózta Szarkát, amiért megkapta 2. sárga lapját.

84. perc: Ismét Csizmadia futott el a jobb oldalon. Lapos lövését Abu a mezőnybe ütötte.

81. perc: 1-3: Lovrencsics beadását Lőrinczy lőtte közelről a hálóba. Lovrencsics ezután elhagyta a pályát, helyére Magyari érkezett.

79. perc: Csemer kapott sárga lapot. Közben Lehoczky és Gaál hagyta el a pályát, helyükre Kenderes és Vizler érkeztek.

75. perc: 0-3: Egy hosszúnak tűnő labdát Gaál még utolért a jobb oldalon. Beadását Szarka közelről a léc alá fejelte.

74. perc: Csizmadia hatalmas szólóval végigvitte a labdát a térfelünkön, az utolsó passzaba Ternován még belekapott, így nem alakult ki helyzet.

71. perc: Katona vette vette át jól a felé szálló indítást, Szűcs hátulról lerántotta, de a játékvezető sípja érthetetlen módon néma maradt.

70. perc: Présinger helyére Csemer érkezett a Ajka együttesébe.

65. perc: Présinger oldalszabadrúgását Szarka fejelte kapura, Abu bravúrral kapu fölé tolta a labdát.

63. perc: Csernik szóló után Lőrinczy elé került a labda, aki 16 méterről centikkel lőtt a bal alsó mellé.

61. perc: Kettős cserét hajtottunk végre, Korozmán  és Redzic helyére Szerető és Kovác érkeztek.

56. perc: Csontos rossz ütemű belépőjét követően nem kapta meg 2. sárga lapját, megköszönheti a játékvezetőnek, hogy pályán maradhatott....

55. perc: Csontos kapott sárga lapot, mert sípszó után megdobta ellenfelét a labdával.

48. perc: 0-2: Csizmadia lépett ki a lesező védők között a jobb oldalon. A beadásra számító Abu mellett a rövid sarokba lőtt.

46. perc: Szünetben cserélt a vendég Ajka, Sejben helyére Vogyicska érkezett.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

43. perc: Redzic beadását Lovrencsics védőjét lebirkozva kapura fejelte. Horváth vetődve védeni tudott.

39. perc: A sérült Valencsik helyére Ternován érkezett.

36. perc: Szarka több védőt megverve bevitte a labdát a tizenhatosunkon belülre, ahol jobbról középre passzolt. A visszaérkező Katona becsúszva menteni tudott Gaál elől.

29. perc: Gaál oldalszabadrúgását Csizmadia közelről kapu fölé fejelte. Közben a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt a javunkra.

25. perc: Korozmán bal oldali beadását Lőrinczy 17 méterről állítgatás nélkül kapura lőtte. Présinger hátáról lepattant a labda.

22. perc: Lovrencsics lépett ki lesgyanús helyzetben, középre lőtt labdáját Horváth kivetődve magához ölelte.

17. perc: Lőriczy adott forintos labdát Redzicnek jobb külsővel. Szélsőnk finom megoldást választott, de kapu fölé emelte a labdát.

16. perc: Szűcs vitte le a labdát az alapvonalig, ígéretes helyzetből adhatott középre, de a visszafutó Korozmán menteni tudott.

8. perc: 0-1: Jobb oldali lapos beadást követően Katona elmélázott, így Gaál megelőzte és Abu mellett a jobb alsóba helyezte a labdát.

6. perc: Hudák labdájára Redzic indult, éles szögből leadott lövését Horváth vetődve védte.

1. perc: A fehér mezes Soroksár kezdte a mérkőzést!