Nyíregyháza- Soroksár: 0-0 (0-0)

Rendhagyó módon már januárban elindul a Merkantil Bank Liga NB2 tavaszi sorozata. Csapatunk a stabil, harcos Nyíregyháza vendégeként lép pályára. Tavasszal a nyírségi együttes megszerezte  a 3 pontot a Haraszti úton, egy olyan mérkőzésen, melyet a helyzetek alapján több góllal kellett volna megnyerjen a Sori. Szurkoljunk, hogy ezúttal is vendég győzelem szülessen!

Nyíregyháza Városi Stadion,      vezeti: Ducsai József   (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)

Nyíregyháza: Fadgyas- Jánvári, Fodor, Paku, Márkus, Papucsek, Gresó, Végső, Szokol, Hamed, Kalocsai

Vezetőedző: Gálhidi György

Soroksár: Varga- Gárdos, Gengeliczki, Valencsik, Pászka- Derekas, Csernik- Hudák, Korozmán, Ramadan- Lovrencsics

Nyíregyháza- Soroksár:  0-0  (0-0)

90+2. perc: Márkus és Gresó helyére  Farkas és Galambos érkeztek.

90+1. perc: Előbb Gresó ziccerét védte Varga, majd Starosta ismétlését is védte kivetődve.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

87. perc: Korozmánt rúgták fel a tizenhatoson belül, de a játékvezető kihozta a szabadrúgást a büntető területen kívülre. A szabadrúgást Derekas a sorfalba lőtte. Közben Korozmán helyére Erdélyi érkezett.

84. perc: Korozmán 34 méteres lövése ugyan megcsúszott a gyepen, de így sem okozott gondot Fadgyasnak.

79. perc: Hazai szögletet követően Papucsek fejese gurult el veszélyesen a kapu előtt.

78. perc: Hudák passza után Lovrencsics talált a hálóba, de a játékvezető lest ítélt.

74. perc: Végső helyére Györgyi érkezett a hazai csapatba.

73. perc: Szerető szép cselek után Tóthhoz passzolt, aki 25 méterről lövésre szánta el magát. Fadgyas szépen védett.

70. perc: Kettős cserét hajtunk végre. Ramadan és Csernik helyére, Szerető és Tóth érkeztek.

69. perc: Ramadan ápolása miatt áll a játék.

65. perc: Gresó kapott remek labdát, majd egy csellel lerázta védőjét és célba vette a hosszú felső sarkot. Varga a levegőben úszva kiütötte a labdát.

58. perc: Márkus hatalmas lövését Varga a léc alól szögletre tolta.

57. perc: Szép csel után Csernik ballal Fadgyas kezébe lőtt.

56. perc: Cserél a Nyíregyháza, Kalocsai helyére Starosta érkezett.

51. perc: Mezőnyben folyik a játék, a csapatoknak egymással és a pattogós, mély pályával is meg kell küzdeniük.

46. perc: Szünetben egyik csapat sem cserélt. A Soroksár kezdte a 2. játékrészt.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45. perc: Derekas harcolt ki szabadrúgást 26 méterre a nyírségi kaputól. Derekas középre tartó bombáját Fadgyas csak ütni tudta, de ismételni már nem tudtunk.

41. perc: Csernik visszapasszolt labdáját Derekas lőtte kapura. Az ötösön belül álló Papucsek lábbal menteni tudott.

37. perc: Pászka szöglete a hosszún érkező Valencsik elé pattant, aki kapásból az oldalhálóba bombázott.

35. perc: Paku lefejelt labdájával Kalocsai került helyzetbe, de Valencsik remek ütemben becsúszva menteni tudott.

31. perc: Hamed elé pattant egy labda, melyet fél fordulatból kapura lőtt. Valencsik blokkolni tudott, a labda nem jutott el Varga kapujáig.

29. perc: Csernik bal lábas lövése lepattant a hazai védőkről.

21. perc: Korozmán kapott sárga lapot buktatásért. Közben a sérült Gengeliczki helyére Takács érkezett a vendég védelem közepébe.

20. perc: Gengeliczki sérült meg egy párharcnál, ezért ezekben a percekben emberhátrányban játszik a Sori.

19. perc: Szép labdakihozatal végén Lovrencsics indította Korozmánt a jobb oldalon. Szélsőnk beadása mély lett, nem okozott veszélyt.

15. perc: Paku szánta el magát lövésre. 30 méterről kapu fölé lőtt.

9. perc: Pászka bal oldali szögletét Gengeliczki 7 méterről becsúszva kapura lőtte. Fadgyas lábbal menteni tudott.

6. perc: Gresó elvetődve lőtt, a labda messze elkerülte Varga kapuját.

3. perc: Gengeliczki durva belépője után megúszta szóbeli figyelmeztetéssel.

1. perc: A mérkőzést a kék mezes hazaiak kezdték.