Végeredmény: DEAC- Soroksár: 1-0 (1-0)

A Merkantil Bank Liga NB2-es bajnokságban már az első tavaszi forduló kerül megrendezésre. Csapatunk a debreceni egyetemi együttes vendégeként lép pályára. A házigazdák 9 ponttal a tabella utolsó helyén állnak, így Lipcsei Péter együttese számára kötelező a 3 pont megszerzése még a sok sérült ellenére is.

DEAC pálya- Egyetemi Sporttelep,    vezeti: Horváth Tibor  (Bede Tamás, Belicza Bence Péter)

DEAC: Tóth- Sándor, Spitzmüller, Belényesi, Kiss, Nagy B., Soltész, Nikitscher, Orosz, Székely, Nagy K.

Vezetőedző: Sándor Tamás

Soroksár: Varga- Bene, Takács, Valencsik, Gárdos- Derekas, Huszák- Orosz, Csernik, Hudák- Lovrencsics

DEAC- Soroksár SC:  1-0  (0-0)

93. perc: Nagy Krisztián helyére Urbin érkezett.

92. perc: Hazai kontra végén Burai került ziccerbe, de lövése elkerülte a kaput.

89. perc: Nagy Krisztián éles szögből az oldalhálóba lőtt.

87. perc: Nikitscher beadását a hosszú saroknál egyedül érkező Burai lőtte 6 méterről kapu mellé.

85. perc: Székely helyére Rezes és Sándor helyére Papp érkezett.

81. perc: Szerető verte meg kis területen védőjét, de lövését Tóth magabiztosan fogta.

77. perc: Kiss helyére Burai érkezett a DEAC csapatába.

75. perc: Gárdos passza után Lovrencsics fordult kapura. Lövését Tóth hatalmas bravúrral szögletre ütötte.

72. perc: Orosz helyére Erdélyi érkezett a csapatunkba.

70. perc: Nagy Krisztián esett el Huszák szorításában a tizenhatoson belül. A játékvezető sárgával jutalmazta a műesést.

69. perc: Huszák beadását Derekas fejelte kapu mellé.

66. perc: 1-0: Bal oldali szögletet követő kavarodás után Nikitscher elé pattant a labda, aki 7 méterről a kapu közepébe lőtt.

62. perc: Egy jobb oldali beadást követően Székely ütközött Vargával. A hazai támadót ápolni kellett a szituáció után.

59. perc: Szerető laposan középre lőtt labdáját Tóth ölelte magához az érkező Lovrencsics előtt.

55. perc: Kiss adta be a labdát. A hosszú saroknál Sándor lőtt kapásból,  a labda centikkel kerülte el a bal kapufát.

52. perc: A sérült Hudák helyére Szerető érkezett.

47. perc: Szép hazai akció végén Székely beadását Valencsik vágta szögletre az érkező támadók elől.  A szöglet után Nikitscher ollózva fejbe rúgta Hudákot, amiért sárga lapot kapott. Játékosunkat viszont le kell cserélni.

46. perc: A szünetben egyik csapat sem cserélt.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

40. perc: Bal oldali kontra végén Derekas bal oldali beadása szögletre pattant. A pontrúgást Hudák csúsztatta kapu mellé.

35. perc: Gárdos felfejelt labdájára Varga és Nagy Zoltán egyszerre értek oda. A labda a támadóról a játéktéren kívülre csorgott és a játékvezető sem látott szabálytalanságot.

30. perc: Derekas labdaszerzése után emberfölényben vezethettünk támadást. Lovrencsics tizenhatos vonaláról leadott lövésébe Orosz Marcell vetődött bele.

24. perc: Csernik szöglete remekül szállt középre, de Valencsik a védők szorításában nem tudta kapura irányítani a labdát.

19. perc: Újabb soroksári próbálkozás. Tóth ezúttal Hudák bombáját fogta vetődve.

18. perc: Gárdos lapos lövését Tóth szögletre ütötte.

16. perc: Derekas szerzett labdát saját térfelén, majd a másik tizenhatosig vezette azt. Lövését Belényesi jó ütemben blokkolta.

14. perc: Lovrencsics beemelt labdáját Hudák fejelte le Derekasnak. Középpályásunk 15 méteres lövése elkerülte a kaput.

12. perc: Orosz révén vezettünk kontrát a jobb oldalon. Szélsőnk labdája azonban hosszú volt a keresztbe mozgó Lovrencsics számára.

11. perc: Belényesi lépett be a játékba és 30 méterről lövésre szánta el magát. Erős volt a lövés, de középre tartott, Varga szépen védett.

9. perc: Kiss  szép cselek után próbált beadni a bal oldalról, de Gárdos jól reagált és blokkolta a labdát.

5. perc: Nagy Krisztián középre tartó távoli lövését Varga védte.

1. perc: A mérkőzést a tiszta fehérben játszó DEAC kezdte.