Végeredmény: Soroksár- Szolnok: 2-0 (1-0)

A Merkantil Bank NB2 13 fordulójában a Szolnoki MÁV FC látogat a Haraszti útra. Ellenfelünk remekül kezdte a szezont, de az utolsó 5 mérkőzéséből mindössze egyszer sikerült megszereznie a 3 pontot. Jelenleg mindkét csapat 18 ponttal rendelkezik, a Soroksár csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a Szolnokot. Küzdelmes, kiegyenlített mérkőzésre lehet számítani, ahol a játékosok dolgát az egész napos szakadó eső is nehezíteni fogja!

Szamosi Mihály Sporttelep,   vezeti: Berényi Tamás  (Kis Zoltán, Máyer Gábor)

Soroksár: Varga- Bene, Gengeliczki, Valencsik, Gárdos- Gyömbér, Derekas- Csernik, Orosz, Magyari- Lovrencsics

Szolnok: Molnár-Farkas- Rokszin, Bárdos, Kotula, Horgosi, Tisza, Csirmaz, Kurdics, Kovács, Kónya, Novák

Vezetőedző: Csábi József

Soroksár SC- Szolnoki MÁV FC:  2-0    (1-0)

90+2. perc: Csernik helyére  Lipcsei érkezett.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

87. perc: Gárdos helyére Tóth érkezett csapatunkba.

84. perc: Szabó fodult kapura. 10 méterről leadott lövése Valencsikről pattant szögletre.

83. perc: Tisza kapott sárga lapot reklamálásért.

82. perc: Hudák kapott sárga lapot Bárdos lerántásáért.

79. perc: A vendégek is kettőt cseréltek, Rokszin és Csirmaz helyére Tóth és Tajti érkeztek.

74. perc: Kettős cserét hajtunk végre. Magyari és Orosz helyére Pászka és Hudák érkeztek.

72. perc: Egy eladott labda után Novák került ziccerbe, de lapos lövését Varga lábbal védte.

70. perc: Lovrencsics szépen szerelte a helyzetben lévő Csirmazt, aki belerúgott a lábába. A játékvezető büntetőt akart ítélni, de segítője intésére helyesen kifelé ítélt szabadrúgást.

67. perc: Cserélt a Szolnok, Kónya helyére Szabó érkezett.

61. perc: 2-0: Orosz gondolt egyet és 30 méterről hatalmas lőtt a kissé kint álló kapus fölött.

56. perc: Novák éles szögből leadott lövése az oldalhálóba csapódott.

52. perc: Novák csúsztatása után Kurdics cselezte tisztára magát. 16 méteres középről leadott lövését Varga vetődve védte.

49. perc: Jobbról élesen középre lőtt labdáját Molnár-Farkas kapujából kivetődve szerezte meg.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a szünetben egyik csapat sem cserélt.

45. perc: 1-0: Lovrencsics szépen indította Oroszt, aki jobbról laposan középre lőtte a labdát. A hosszú saroknál Lovrencsics 1 méterről a hosszú sarokba lőtt.

42. perc: Kónya beadása után Novák már lőni készült, amikor Bene remek ütemben szerelni tudott. Az ellentámadásunk végén Lovrencsics lapos beadására Magyari érkezett, de nagy helyzetben nem volt elég határozott, így vendég kapus menteni tudott.

37. perc: Csernik szögletét Valencsik a rövid saroknál centikkel csúsztatta kapu mellé.

36. perc: Novák került gól helyzetbe, de megjátszotta a még jobb helyzetben lévő Csirmazt, aki 7 méterről gyengén lőtt kapura, Varga vetődve védeni tudott.

35. perc: Vendég kontra végén Rokszin 20 méterről kapu mellé lőtt.

30. perc: Lábról-lábra járatva hozta ki a labdát a Szolnok. Az akció végén Kotula balról érkező lapos beadását Gengeliczki vágta ki a kapu előteréből.

26. perc: Novák kapott sárga lapot Orosz lerántásáért.

21. perc: Orosz szóló után szépen kényszerítőzött Csernikkel, de lövés előtt a becsúszó védőkről szögletre pattant a labda.

19. perc: Szép összjáték után Rokszin 12 méterről ballal kapu fölé lőtt.

14. perc: Csernik megpattanó lövése elakadt Tisza lábában, így nem jelentett veszélyt a vendég kapura.

7. perc: Kurdics  bal oldali nagy bedobása után Varga középre ütötte a labdát. A kavarodást követően Novák lábát érintve hagyta el a labda a játékteret.

5. perc: Novák esett el helyzetben, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. A fekvő támadó még Kurdics elé kanalazta a labdát, aki nagy helyzetben 6 méterről csúnyán mellé lőtt.

3. perc: Csernik szögletét Bárdos fejelte a mezőnybe.

1. perc: A mérkőzést a kék mezes Szolnok kezdte.