Végeredmény: Békéscsaba - Soroksár: 1 - 1 (1-0)

A Merkantil Bank Liga NB2 6. fordulójában Békéscsabára látogat csapatunk. Házigazdánk 2 győzelemmel, 3 döntetlennel 9 pontot gyűjtve a 8. helyen várja az összecsapást. Ezzel szemben mi 1-1 győzelem és döntetlen mellett 3 verességgel mindössze 4 pontot gyűjtöttünk idáig. Lipcsei Péter együttesének hatalmas formajavulásra lesz szüksége, ha pontokat szeretne szerezni az eddig veretlen Békéscsaba otthonában. Eltiltott játékos egyik csapatban sincs, így a szakvezetők legjobb összeállításban küldhetik pályára együttesüket.

Békéscsabai Kórház utcai Stadion,     vezeti: Takács János  (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)

Békéscsaba: Czinanó- Szalai, Farkas, Bora, Hursán- Pantovic, Hodonicki, Kitl, Mészáros- Paudits, Lukács

Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Soroksár: Varga- Kópis, Gengeliczki, Valencsik, Pászka- Gyömbér, Huszák- Csernik, Derekas, Korozmán- Erdélyi

Békéscsaba - Soroksár:  1-1   (1-0)

93. perc: Gengeliczki kapott sárga lapot buktatásért.

87. perc: Pászka beadását Lovrencsics az ötös vonaláról kapu fölé fejelte.

84. perc: Egy hazaadott labdával Varga sokáig várt, így Máris bele tudott lépni a felszabadításba. Szerencsére a labda oldalra pattant, nem okozott veszélyt.

80. perc: Orosz passzolt Derekas elé, aki 16 méterről alig tévesztette el a jobb alsó sarkot.

79. perc: A hazaiak is kihasználták harmadik cseréjüket. Lukács helyére Horváth érkezett.

76. perc: Csernik helyére Magyari érkezett csapatunkba.

71. perc: Emberfölényben vezetett kontrát  a hazai csapat. Máris lövését Derekas jó ütemben blokkolta.

64. perc: 1-1: Derekas bal oldal beadását Lovrencsics fejelte a hálóba.

63. perc: Erdélyi helyére Lovrencsics érkezett.

62. perc: Lukács futott be egy hosszú labdát, majd áthámozta magát Gengeliczkin. Éles szögből leadott lövését Varga spárgázta szögletre. A sarokrúgás után feldobta magát a hazai támadó, amiért sárga lapot kapott.

61. perc: Paudits helyére Máris érkezett a hazaiakhoz.

60. perc: Szabó labdájával Lukács került ziccerbe, de közelről kapu mellél lőtt.

58. perc: Lipcsei Péter is cserére szánta el magát. Huszák helyére Orosz érkezett.

56. perc: Mészáros kapott sárga lapot Korozmán buktatásáért.

54. perc: Huszák akadályozott meg egy kontrát szabálytalanul, amiért sárga lapot kapott. Közben Kitl helyére Szabó érkezett a hazai csapatba.

51. perc: Pászka szólója után Huszák lapos lövése már átjutott a hazai kapuson, ám a visszafutó Farkas becsúszva menteni tudott.

48. perc: Szép összjáték után Pászka tört be a tizenhatoson belülre. Három védő között középre adott labdáját szögletre vágták a védők. A pontrúgás után Gyömbér fejelt a léc alá, de Czinanó bravúrral kiütötte a gólba tartó labdát.

46. perc: Egyik csapat sem cserélt. A hazaiak kezdték a 2. játékrészt.

Szünet

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

43. perc: Újabb hazai kontra végén Pantovic vezette keresztbe a labdát, majd ziccerben a felső lécre lőtte a labdát.

41. perc: 1-0: Gyors kontra végén Pantovic cselezett középre, majd 16 méterről a kapufa segítségével kilőtte a bal alsó sarkot.

37. perc: Előrevágott labda után Lukács révén kontrázott a hazai csapat. Az akció végén Pantovic centikkel a jobb sarok mellé lőtt.

33. perc: Erdélyi labdájával Csernik iramodott meg a kapu felé, de védői beérték és szerelni tudták.

29. perc: Paudits szólója után Hudonocki került lövőhelyzetbe. Léc alá tartó labdáját kapusunk  a mezőnybe ütötte.

27. perc: Hudonicki kapott sárga lapot Pászka lerántásáért.

24. perc: Kópis rosszul számolta ki a labda ívét, így Pantovic kerülhetett helyzetbe. Lapos lövését Varga magabiztosan fogta.

22. perc: Gyömbér szerzett labdát a felező vonalnál, rávezette a védelemre, majd közel 30 méterről ballal centikkel lőtt a bal sarok mellé.

18. perc: Derekas életerős 20 méteres lövését üggyel-bajjal, de fogta a hazai kapus.

14. perc: Huszák remek indítására Korozmán rajtolt. A labdát megtolta a kimozduló kapus mellett, aki eltalálta. Ennek ellenére szélsőnk kapott sárga lapot.

11. perc: Erdélyi szorul ápolásra, ezért áll a játék.

9. perc: Derekas bal lábas lövését Bora blokkolta.

6. perc: Csernik iramodott meg a bal oldalon, lapos beadását kivágták a védők.

3. perc: Lukács kapott remek indítást Hudonickitől. Gengeliczki tartotta a lépést a támadóval és blokkolta annak közeli lövését.

1. perc: A mérkőzést a fehér mezes Soroksár kezdte. A hazaiak lila mezben léptek pályára.