Vége: Dorog- Soroksár: 1-0 (1-0)

Három nappal a DEAC elleni mérkőzés után Dorogon lépünk pályára. Bár ellenfelünk a nyitányon 4 gólos vereséget szenvedett Pécsen, nehéz mérkőzésre számíthat Lipcsei Péter csapata. Vezetőedzőnk sérülés miatt nem számíthat Erdélyire, de Magyari és Lovrencsics személyében minőségi játékosok állnak rendelkezésre ezen a poszton is.

Buzánszky Jenő Labdarúgó Stadion,   vezeti: Görög Márió  (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)

Dorog: Mursits- Nyíri, Berkó, Ryashko, Zabari- Lénárt, Tóth- Girsik, Kovács, Papp- Beliczky

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Soroksár: Varga- Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka- Gyömbér, Huszák- Orosz, Korozmán, Szerető- Magyari

Dorog- Soroksár: 1-0   (1-0)

91. perc: Mursits ezúttal Gárdos lapos lövését védte.

A játékvezető 4 percet hosszabbít.

89. perc: Az utolsó percekben Gengeliczki is előre ment, de a hazai védők eddig magabiztosak a felíveléseknél.

84. perc: Pászka labdájával Gárdos került helyzetbe, de a játékvezető segítője jelzésére lest ítélt.

80. perc: Lipcsei Péter sem cserélhet többet, Szerető helyére Csernik érkezett.

77. perc: Kihasználja 3 csere lehetőségét is a Dorog. Beliczky helyére Vígh érkezett.

68. perc: Kovács helyére Mészáros érkezett a hazai csapatba.

67. perc: Huszák indításával Gárdos került helyzetbe, lövését a kapus középre ütötte. Orosz ismétlése belevetődtek a védők, ez a helyzet is kimaradt!

66. perc: Szerető egy bal oldali szögletet kapura rúgott. Mursits figyelt és szögletre ütötte a labdát.

64. perc: Ismét cserétlünk, Magyari helyére Gárdos érkezett.

63. perc: Szerető szögletét nagy helyzetben Lovrencsics fejelte kapu fölé.

61. perc: Cserélt a hazai csapat. Girsik helyére Szerencsi érkezett.

57. perc: Lénárt kapott sárga lapot visszarántásért.

56. perc: Huszák kapott sárga lapot buktatásért.

55. perc: Zabari passzolta keresztbe a labdát a tizenhatosa vonalán. Magyari csapott rá, ajtó-ablak helyzetben lőtt kapura, ám Mursits visszavetődve ismét nagyot védett.

53. perc: Bene sérülése miatt állt a játék, de szerencsére folytatni tudja.

48. perc: Ezúttal hazai védő kezezett saját tizenhatosán belül. A sípszó ezúttal is elmaradt.

47. perc: Bene cselezte magát a tizenhatoson belülre. Lapos beadását a hazai kapus vetődve védte.

46. perc: Szünetben egyet cserélt a Soroksár. Korozmán helyére Lovrencsics érkezett.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

41. perc: Beliczky fejelt kapura a hosszú saroknál. Látszólag Pászka kezéről pattant ki a labda, de szerencsénkre elmaradt a tizenegyes.

40. perc: Gengeliczki kapott sárga lapot buktatásért.

38. perc: Szerető cselezte tisztára magát, majd 20 méterről a bal felsőt vette célba. Mursits ezúttal is nagyot védett!

34. perc: Papp verte meg védőjét a bal oldalon, majd 20 méter labdavezetés után középre gurított. Beliczky becsúszva egy ütemmel maradt le a labdáról.

32. perc: Jobb oldali beadást követően Papp előzte meg Benét, majd előre vetődve centikkel fejelt a jobb sarok mellé.

29. perc: Korozmán harcolt ki szabadrúgást 25 méterre a kaputól. Pászka rövidre tartó lövése a kapufák találkozását érintve hagyta el a játékteret.

26. perc: 1-0: Bal oldalon szerzett labdát a hazai csapat, majd  Girsiket hozták helyzetbe, aki éles szögből védhetetlenül lőtt a léc alá.

20. perc: Orosz remek baloldali beadását Huszák fejelte a léc alá. Mursits hihetetlen bravúrral szögletre ütötte a labdát.

17. perc: Huszák lövését blokkolták a védők. A felpörgő labdára csak Magyari indult el, aki nagy helyzetben kapásból a kapusba lőtte a labdát.

15. perc: Lénárt jobb oldali szögletét Varga magabiztosan húzta le az érkezők elől.

10. perc: Orosz szögletét Valencsik 10 méterről kapu mellé fejelte.

8. perc: Korozmán indításával Orosz iramodott meg a jobb oldalon, beadása centikkel ugyan, de magas volt a középen érkező Huszák számára.

5. perc: Valencsik eladott labdája után 2 a 2-ben vezethetett támadást a Dorog. Pászka remek helyezkedéssel leleste az utolsó passzt.

2. perc: Gyors kontra után Papp került helyzetbe a bal oldalon. Éles szögből leadott lövését Varga vetődve védte.

1. perc: A fehér mezben játszó Soroksár kezdte a mérkőzést.

Vége: Soroksár-DEAC: 1-0 (0-0)

Közel 5 hónapos kényszerű szünet után ma ismét bajnoki mérkőzésen lép pályára felnőtt NB2-es csapatunk. Ellenfelünk a frissen feljutó debreceni egyetemi csapat, a DEAC lesz.

Szamosi Mihály Sporttelep,   17 óra 30 perc           vezeti: Ducsai József  (Punyi Gyula, Berényi Ákos)

Soroksár SC: Varga- Bene, Gengeliczki, Valencsik, Pászka- Gyömbér, Huszák- Orosz, Korozmán, Szerető- Erdélyi

DEAC: Szabados- Nagy, Szabó, Belényesi, Orosz - Takács, Sigér- Damásdi, Spitzmüller, Székely- Urbin

Vezetőedző: Balogh Pál

Soroksár SC- DEAC:  1-0  (0-0)

87. perc: Székely helyére Sándor érkezett a vendég csapatba.

86. perc: 1-0: Pászka elé pattant a labda, aki 1 csel után jobbal a rövid sarokba lőtt.

84. perc: Huszák szöktetése után Pászka adott be a bal oldalról. Lovrencsics fejese a védőkről kapu mellé csorgott.

83. perc: Cserélt a DEAC, Urbin helyére Burai érkezett.

78. perc: Lovrencsics pörgette fel magának a labdát, majd szép mozdulattal kapu mellé ollózott. A játékmegszakítást kihasználva újra cseréltünk, Orosz helyére Gárdos érkezett.

73. perc: Pászka újabb remek beadása ezúttal Szeretőt találta meg. Szélsőnk nagy helyzetben 7 méterről kapu mellé fejelt.

68. perc: Remek soroksári akciót láthattunk. Lovrencsics tartotta meg a labdát védőjével szemben, majd visszakészítette azt Huszák elé. Csapatkapitányunk kapásból indította a kiugró Oroszt, de Szabados figyelt és kapujából kifutva lábbal menteni tudott.

65. perc: Nagy kapott sárga lapot könyöklésért.  A szabadrúgást Orosz remekül lőtte középre, Gyömbér centikkel maradt le a labdáról a hosszú saroknál.

64. perc: Cserél a vendég DEAC is, Damásdi helyére Karikás érkezett.

61. perc: Nem jön a gól, ezért kettős cserével próbálkozik Lipcsei Péter. Erdélyi helyére Lovrencsics, míg Korozmán helyére Magyari érkezett.

59. perc: Pászka beadását Erdélyi fejelte vissza a rövid sarokra. Szabados hatalmas bravúrral védeni tudott.

57. perc: Takács oldalszabadrúgását Varga messze kimozdulva a mezőnybe öklözte.

50. perc: Sigér jutott le az alapvonalig. Középre lőtt labdáját Huszák vágta ki a középre érkezők elől.

46. perc: Félidőben egyik csapat sem cserélt. A játékrészt a Soroksár kezdte.

43. perc: Huszák megpattanó lövését biztosan fogta Szabados.

36. perc: Gyorsan elvégzett szöglet után Orosz ívelt a hosszú saroknál érkező Gengeliczki fejére. Védőnk rövid sarokra tartó fejesét Szabados lábbal védte.

32. perc: Takács oldalszabadrúgását Valencsik csúsztatta tovább a hosszún érkező Orosz Marcell elől.

28. perc: Orosz jobb oldalról középre lőtt labdáját Erdélyi fejelte kapu mellé.

26. perc: Pászka és Szerető összjátéka után védőnk pontosan adott be a bal oldalról. Belényesi az utolsó pillanatban szögletre mentett az érkező Erdélyi elől.

23. perc: Bene húzta meg a jobb oldalon, majd középre adott. Labdája kicsit magas volt Korozmán számára, így támadónk már nem tudta kapura fejelni a játékszert.

19. perc: Urbin cselezett a bal lábára. 16 méterről leadott lövéseben nem volt erő, Vargának nem okozott gondot.

13. perc: Gyömbér becsúszása után szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Takács 30 méteres lövése messze elkerülte a kaput.

9. perc: Orosz lövése szögletre pattant a védőkről. A sarokrúgás Gengeliczkit kereste, de védőnk nem fért hozzá a labdához.

5. perc: Gyömbér harcolt ki szabadrúgást 32 méterre az ellenfél kapujától. Orosz bombája centikkel szállt kapu fölé.

1. perc: A mérkőzést a fekete mezes vendég csapat kezdte. Rögtön az 1. percben veszélyes támadást vezetünk. Szeretőt még elzárták a védők a labdától, de Kozozmán lövéshez jutott. Labdája elkerülte a kapu jobb oldalát.

Vége: Gyirmót-Soroksár: 0-0 (0-0)

Az Merkantil Bank Liga NB2 28. fordulójában a Gyirmót vendégeként lépünk pályára. A szezonnak mindkét csapat nagyobb reményekkel vágott neki, de a hullámzó teljesítmények miatt jelenleg két középcsapat összecsapásáról beszélhetünk.

Vége: Soroksár-Haladás: 1-4 (0-1)

A Merkantil Bank Liga NB2 következő fordulójában a kiesés elől menekülő és remek formába lendülő Haladást fogadjuk a Haraszti úton.

Vége: Soroksár-Budafok: 1-2 (1-0)

A Merkantil Bank Liga NB2 25. fordulójában két ellentétes stílusú csapat találkozik a Haraszti úton.

Vége: Vác- Soroksár: 0-2 (0-1)

A Merkantil Bank Liga NB2 24. fordulójában a Vác vendégeként, Balmazújvárosban lép pályára csapatunk. A váci pálya felújítása továbbra sem fejeződött be, ezért kell semleges helyszínen megrendezni a találkozót.

Vége: Nyíregyháza - Soroksár: 3-5 (3-4)

Vasárnap a Merkantil Bank Liga NB2 22. fordulójával folytatódnak a bajnokság tavaszi küzdelmei, mely alkalmából Nyíregyházára látogat a Soroksár.

Vége: Soroksár- Vasas: 5-3 (1-1)

Az év utolsó fordulójában a Vasas csapatát látjuk vendégül a Haraszti úton. A két együttes hasonló formában van, az év közi ingadozó teljesítményt követően az ősz végére sikerült formába lendülni. Soroksári győzelem esetén- a többi eredmény függvényében- a hazaiak a mezőny első felébe léphetnének fel, míg vendég siker esetén a Vasas ottmaradna közvetlenül a dobogós csapatok nyomában. A két "játszós" csapat mérkőzése érdekesnek ígérkezik!

Vége: Tiszakécske- Soroksár: 0-3 (0-2)

Az utolsó őszi fordulóban a Tiszakécske csapatához látogatunk. Vendéglátónk 2 ponttal megelőzve minket a 13. helyen várja a fordulót, így győzelem esetén helyet cserélne a két csapat. Az edzőváltás jót tett a hazaiaknak, azóta 2 mérkőzésen 6 pontot szereztek, legutóbb a Haladás ellen tartották otthon a 3 pontot. Nehéz feladat vár Lipcsei Péter csapatára, de nyugodt téli szünetet szeretne a csapat, égetően fontos lenne a hátralévő mérkőzéseken a pontszerzés! Ellenkező esetben akár kieső helyen is telelhet az együttes!

Vége: Soroksár- Szeged: 0-0 (0-0)

Az elmaradt 11. forduló pótlására kerül sor a mai napon. Az újonc Szeged-Csanád Grosics Akadémia lesz az ellenfelünk. Előző héten végre megszereztük a 3 pontot, így csak a győzelem lenne elfogadható a mai napon is.