Végeredmény: Soroksár - Kozármisleny : 3-1  (1-0)

Végeredmény: Soroksár - Kozármisleny : 3-1 (1-0)

kép forrása: nemzetisport.hu

Hétvégén elrajtol a Merkantil Bank Liga NB2 2022/23-as idénye. Az első fordulóban a friss feljutó HR-RENT Kozármisleny csapatát fogadjuk.

Ellenfelünk tavaly magabiztosan nyerte meg az NB3-as bajnokságot, kétséget nem hagyva a feljutó személye felől. A csapat átalakult, többek között új vezetőedzővel vágnak neki az idénynek. Lipcsei Péternek is sok új játékost kellett beépítenie a csapatba. A felkészülési mérkőzések bizakodásra adnak okot, de a bajnoki mérkőzés mindig más mint a holtszezon! Ma is küzdelmes kiegyenlített mérkőzésre számíthatunk, de bízva csapatunk másod osztályú rutinjában, jogos elvárás csapatunkkal szemben itthon tartani a 3 pontot!

Szamosi Mihály Sporttelep,   vezeti: Rúsz Márton  (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Soroksár: Kovács- Ternován, Ikonomou, Valencsik, Csontos- Haris, Hudák- Hajdú, Lőrinczy, Lisztes- Lovrencsics

Kozármisleny: Varasdi- Gajág, Kirchner, Kulcsár, Bartha, Kosznovszky, Horváth, Gál, Turi, Hampuk, Vogyicska

Vezetőedző: Tóth László

Soroksár SC - HR-RENT Kozármisleny: 3-1  (1-0)

90+1. perc: Közeli lövést Kovács oldalra ütött. A pattogó labda végül visszajutott kapusunk kezébe.

84. perc: Remek szögletvariáció után Csontos centikkel lőtt kapu fölé.

81. perc: Kirchner került helyzetbe, de lövését Ikonomou remekül blokkolta.

79. perc: Lisztes helyére Króner érkezett.

77. perc: Vogyicska helyére Vajda érkezett a vendég csapatba.

74. perc: 3-1: Hazai kontra végén Lisztes tartotta meg a labdát 3 védő között majd Lőrinczyt indította a bal oldalon. Karmesterünk egy csel után a kapus alatt a hálóba lőtt.

70. perc: Haris és Hajdú helyére Nagy és Halmai illetve Tur és Hampuk helyére Puska és Tóth Z. érkeztek.

68. perc: Turi rúgta fel Ternovánt, amiért sárga lapot kapott.

65. perc: Lőrinczy is sárga lapot kapott .

64. perc: Haris kapott sárga lapot Kulcsár megrúgásáért.

63. perc: Koszlovszky kapott sárga lapot Lisztes lerántásáért.

56. perc: 2-1: Lisztes gyönyörű szólóval cselezett ki 2 védőt, majd Lovrencsics elé tálalt, aki 7 méterről a kapu közepébe bombázott.

55. perc: Gajág kapott sárga lapot Lovrencsics lerántásáért.

51. perc: 1-1: A vendég játékos kézzel maga elé tette a labdát, majd Barthát indította, aki 15 méterről a bal sarokba lőtt. Az egyértelmű kezezés ellenére a játékvezető megadta a gólt.

46. perc: Folytatódik a játék, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45+1. perc: 1-0: Labdaszerzést követően Lovrencsics játszotta meg Lőrinczyt, aki 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

43. perc: Dulakodás után Hudák és Bartha kaptak sárga lapot.

41. perc: A vendégek a jobb oldalon támadtak. Egy váltás után Kosznovszky lőtt az oldalhálóba.

40. perc: Szép kontra végén Hajdú nagy helyzetben kapu mellé lőtt.

35. perc: Lisztes lapos lövését Varasdi bravúrral szögletre ütötte. A sarokrúgást Ikonomou alig fejelte mellé.

30. perc: Labdavesztés után Bartha került helyzetbe. A rövid sarokra húzta vissza a labdát, de nem talált kaput.

27. perc: Lisztes kerülte meg védőjét, majd pontosan ívelt Lovrencsics fejére. Támadónk közeli fejesét Varasdi lábbal védte. Az ismétlés kétszer is a gólvonalon álló védőkről pattant le.

24. perc: Lőrinczy 25 méteres lövése a felső lécen csattant.

18. perc: Vendég védő Harisba lőtte a labdát. A lepattanóra Lovrencsics csapott le, éles szögből centikkel lőtt jobb alsó sarok mellé.

13. perc: Kirchner talált a kapuba, de a játékvezető lefújta a labdaszerzéskor elkövetett szabálytalanságot és mi rúghattunk szabadrúgást.

11. perc: Haris remek indítását Hajdú vette le a tizenhatos vonalán. Jobb lábas lövése kapu fölé szált.

7. perc: Ismét Vogyicska került helyzetbe a jobb oldalon. 14 méteres erős lövését Kovács bravúrral védte.

5. perc: Bartha és Vogyicska szép összjátéka után utóbbi lőhetett, védőink blokkolni tudtak.

4. perc: Hajdú szóló után Horváth becsúszva mentett a saját ötösük vonalán.

1. perc: A tiszta fehér mezben játszó Soroksár kezdte a mérkőzést.