Végeredmény: Soroksár- Ajka : 2-2 (2-1)

A válogatott szünet miatt 2 hét után folytatódik a Merkantil Bank Liga NB2-es bajnokság. Az őszi hajrára érkezve az Ajka csapata látogat a Haraszti útra. A formákat nem csak a szünet miatt nehéz megjósolni, hanem az is befolyásolja, hogy a csapatokat mennyire érinti vírus! Az együttesek számára ez lesz az első őszi zárt kapus mérkőzés, ehhez is alkalmazkodniuk kell!

Szamosi Mihály Sporttelep,    vezeti: Nazsa Tamás  (Farkas Balázs, Máyer Gábor)

Soroksár: Varga- Bene,Gyömbér, Valencsik, Pászka- Derekas, Huszák- Orosz, Csernik, Szerető- Lovrencsics

Ajka: Horváth- Kenderes, Szekér, Nagy, Heffler, Görgényi, Csizmadia, Tóth, Présinger, Soltész, Tar

Vezetőedző: Kis Károly

Soroksár SC - FC Ajka: 2-2  (2-1)

90+2. perc: Hudák 15 méterről a jobb alsót vette célba, Horváth hatalmasat védett.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

89. perc: Hazai kontra végén Csernik ballal kapu fölé lőtt.

87. perc: Bene kapott sárga lapot lerántásért. A megítélt szabadrúgást követően Tar centikkel a bal kapufa mellé fejelt.

85. perc: Gárdos beadását Görgényi fejelte ki a hosszún érkező Lovrencsics elől.

80. perc: 2-2: Nagy Mihály ziccerig cselezte magát, majd higgadtan a jobb sarokba gurított.

77. perc: Huszák 40 méteres indításával Gárdos lépett ki. Kiszorított helyzetből ballal Horváth kezébe lőtt.

71. perc: Orosz és Szerető helyére Gárdos és Hudák érkeztek.

69. perc: Lovrencsics került ziccerbe Orosz labdájával. A vendég kapus lábbal védeni tudott.

66. perc: Derekas kapott sárga lapot lerántásért.

63. perc: Pászka 20 méteres szabadrúgása a sorfal fölött csapódott a bal kapufa mellé. Horváth a levegőben úszva szögletre ütötte a labdát.

61. perc: Nagy István szögletét Görgényi fejelte kapu fölé a rövid saroknál.

56. perc: Szerető kapott pontos hosszú labdát. A csel nem sikerült a vendég kapus mellett, kimaradt a helyzet.

52. perc: Takács kapott sárga lapot.

51. perc: Hatalmas  védekezési hiba után Nagy István lőtt hatalmas kapufát.

48. perc: Orosz adott kitűnő labdát Lovrencsicsnek, de Horváth kivetődve közöl került támadónkhoz és védeni tudta a ziccert.

46. perc: Szünetben hármat cserélt az Ajka. Nagy, Irimiás és Rétyi érkeztek Szekér, Tóth és Soltész helyére.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

45. perc: Csernik szép cselek után pontosan ívelt Lovrencsics fejére. Támadónk fejesét Horváth szépen védte.

43. perc: Szerető jobb oldali beadását Orosz vette, le majd fél fordulatból kapura lőtt. Horváth vetődve védeni tudott.

35. perc: 2-1: Tar fejbe rúgta Derekast, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. Lovrencsics magabiztosan lőtt a jobb alsóba.

28. perc: Szöglet utáni kavarodást követően büntetőt ítélt a játékvezető az Ajka javára. Présinger tizenegyesét Varga a mezőnybe ütötte.

26. perc: Tóth adott remek labdát Nagynak, aki kapura fordult. Valencsik remek ütemben becsúszva blokkolt.

22. perc: Nagy tartotta meg a labdát becsúszva, majd Soltész elé passzolt. A szélső rövidre tartó labdáját Varga szögletre ütötte.

18. perc: Csernik bal oldali beadása veszélyen szállt a hosszú sarok irányába, de Horváth hátralépve szépen húzta le a labdát.

14. perc: Derekas lőtt kapura Tar szorításában, Horváth szépen védett.

11. perc: 1-1: Egy lepattanó labdát Csernik lőtt közelről az üres kapuba. Közben a sérült Gyömbér helyére Takács érkezett.

10. perc: Orosz iramodott meg a jobb oldalon. 15 méteres lövés szerű beadását Görgényi vágta ki.

5. perc: 0-1: Egy jobb oldali beadást Tóth a kapufára vágott, a kipattanót Nagy közelről az üres kapuba fejelte.

4. perc: Nagy Mihály iramodott meg bal kötőben. Több védőn átfűzte magát, de Varga kivetődve jól zárta a szöget és lábbal védeni tudott.

1. perc: A vendég Ajka kezdte a mérkőzést.