Végeredmény: Szeged - Soroksár : 2-0 (0-0)

Fotó: Kuklis István/ Délmagyarország

Tíz nap után folytatódik a Merkantil Bank Liga NB2 a 9. fordulóval. Csapatunk a hullámzóan teljesítő Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendége lesz. Ez a két arcúság Gyömbér Gáborékra is igaz, reméljük ma jobbik formájukat fogják mutatni!

Szent Gellért Fórum,  vezeti: Kovács Imre  (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)

Szeged: Molnár- Ódor, Pejovic, Temesvári, Dobos, Horváth, Kővári, Simon, Kovács, Gréczi, Haruna

Vezetőedző: Dragan Vukmir

Soroksár: Varga- Ternován, Gyömbér, Valencsik, Pászka- Hudák, Csernik, Redzic, Lőrinczy, Korozmán- Lovrencsics

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Soroksár SC: 2-0   (0-0)

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

87. perc: Hudák életerős lövését Molnár bravúrral védte.

83. perc: Haruna helyére Germán érkezett a hazai csapatba.

79. perc: Redzic helyére Ladányi érkezett csapatunkba.

76. perc: Cserélt a hazai csapat. Horváth és Gréczi helyére Dobronoky és Farkas érkeztek.

72. perc: 2-0: Horváth esett át Vargán, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. Haruna büntetőjét Varga védte, de a kipattanót közelről a hálóba lőtte a hazai csatár.

71. perc: Lovrencsics helyére Kovác érkezett csapatunkba.

66. perc: Cserélt a Szeged, Dobos helyére Gajdos érkezett.

63. perc: Korozmán lövése nem okozott gondot Molnárnak.

58. perc: Lovrencsics lépett ki a védők közül, lövése a becsúszó Pejovicról szögletre pattant.

55. perc: Redzic bal lábas lövése centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

46. perc: 1-0: Félidőben egyik csapat sem cserélt. A kezdést követően Ódor beadását Haruna közelről a kapuba fejelte.

45. perc: Lovrencsics életerős lövését Temesvári blokkolta.

44. perc: Kővári lövését Varga csak ütni tudta, de nem alakult ki helyzet belőle.

43. perc: Csernik jónak tűnő lövését Ódor blokkolta.

29. perc: Nagy hazai helyzet maradt ki. Szöglet után Temesvári fejesét Varga a kapufára ütötte, majd a labda a gólvonal előtt gurult végig. Haruna elől menteni tudtak védőink.

27. perc: Lőrinczy próbálkozott távolról. Lövése elkerülte Molnár kapuját.

22. perc: Molnár hosszú kirúgásával Gréczi lépett ki. Egy csel után középre passzolt, de védőink menteni tudtak.

16. perc: Bal oldali szögletet követően Kovács elé került a labda, aki átvétel nélkül közelről kapu fölé lőtt.

9. perc: Kovács beadása kissé pontatlan volt a középen érkező Haruna számára, így nem alakult ki helyzet.

6. perc: Korozmán rántotta le ellenfelét, amiért sárga lapot kapott.

4. perc: Egy röviden hazaadott labdát követően Varga becsúszva mentett Haruna elől.

1. perc: Csapatunk sárga mezben játszik a mai mérkőzésen.

Damir Redzic interjú

Végeredmény: Soroksár- III. ker. TVE : 2-1 (1-0)

A Merkantil Bank Liga NB2 8. fordulójában az újonc III. kerület TVE csapatát fogadjuk a Haraszti úton.

Lőrinczy Attila gólokkal tért vissza

A bajnoki rajt nem sikerült jól csapatunk számára, de hétvégén sikerült megszerezni első győzelmünket a Merkantil Bank Liga NB2 2021/22-es szezonjában.