Végeredmény: Soroksár-Kaposvár: 3-0 (0-0)

A Merkantil Bank Liga NB2 37. fordulójában a Kaposvár csapata látogat a Haraszti útra. Az őszi sima győzelemnél biztosan nehezebb dolga lesz csapatunknak. Ellenfelünk az utolsó szalmaszálba kapaszkodik a kiesés elleni küzdelemben. Ha ma nem nyer, az utolsó forduló eredményeitől függetlenül jövőre az NB3-ban fogja folytatni.

A mérkőzést védettségi igazolvány felmutatásával már élőben is megtekinthetik szurkolóink. Akinek nincs erre lehetősége, a cím alatti linkre kattintva követheti az eseményeket!

Szamosi Mihály Sporttelep,    vezeti: Szilágyi Sándor  (Berényi Ákos, Kovács Gábor)

Soroksár: Varga- Bene, Gyömbér, Valencsik, Pászka- Hudák, Derekas- Csernik, Korozmán, Szerető- Lovrencsics

Kaposvár: Pogacsics- Szabó, Nagy, Hadaró, Andric, Szederkényi, Ur, Bartos, Szarka, Gál, Dvorschák

Vezetőedző: Barna László

Soroksár SC - Kaposvári Rákóczi FC: 3-0  (0-0)

A játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a mérkőzést!

89. perc: Hármas cserét hajtottunk végre, Erdélyi, Tóth és Lipcsei érkeztek Lovrencsics, Szerető és Valencsik helyére. A vendégeknél Orsós érkezett Szarka helyére.

85. perc: 3-0: Pászka beadását Derekas lőtte közelről a bal alsó sarokba.

84. perc: Hadaró helyére Fridrich érkezett a vendég csapatba.

81. perc: 2-0: Ammar adott ziccer labdát a felfutó Cserniknek, aki csel után a rövidsarokba  lőtt.

76. perc: 1-0: Orosz lövése Ur kezéről pattant le, amiért sárga lapot kapott.  A megítélt 20 méteres szabadrúgást Ammar védhetetlenül lőtte a léc alá.

75. perc: Ismét cseréltünk, Korozmán helyére Orosz érkezett.

68. perc: Ammar érkezett Bene helyére.

65. perc: Bene kapott sárga lapot buktatásért.

63. perc: Ismét cserélt a Kaposvár, Szederkényi helyére Balogh, Andric helyére Balázs érkezett.

59. perc: Korozmánt vágta fel Szabó a tizenhatos vonalán, de a játékvezető már lest ítélt.

56. perc: Andric vezette fel a labdát a tizenhatosunkig. Ott lövésre szánta el magát, de 16 méterről csúnyán eltörte a labdát.

55. perc: Andric és Szarka kapott sárga lapot reklamálásért.

51. perc: Hadaró szállt bele Csernikbe, amiért sárga lapot kapott.

47. perc: Pászka lövésre tette vissza a szögletet. Csernik kapáslövését Pogacsics bravúrral szögletre ütötte.

46. perc: Szünetben cserélt a Kaposvár, Bartos helyére Zsidai érkezett.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

42. perc: Pászka egy lövőcsel után jobb lábbal 25 méterről centikkel lőtt kapu fölé.

39. perc: Egy baloldali nagy bedobást követően Varga aláfutott a labdának. A lepattanó játékszert Dvorschák sarokkal továbbította kapura, alig tévesztett célt.

37. perc: Lovrencsics lőtt félfordulatból, Szabó ezúttal is blokkolni tudott.

35. perc: Szederkényi kapott sárga lapot Szerető buktatásáért.

32. perc: Szarka birkózott Gyömbérrel az ötös vonalán, majd Szederkényit hozta helyzetbe. A vendég játékos kapásból lőtt, Hudák becsúszva szabályosan blokkolt.

28. perc: Bartos kapott sárga lapot könyöklésért.

27. perc: Derekas fordult le védőjéről, majd Korozmánhoz passzolt, aki 18 méterről a laposan a jobb kapufa mellé lőtt.

19. perc: Pászka beadása a védőkről Korozmán elé pattant, de az ő lövésébe is belevetődtek a védők.

14. perc: Hazai kontrát Szerető egyedül vitt végig. Lövését Pogacsics Derekas elé ütötte, aki egy átvétel után nagy helyzetben a védőbe lőtt.

10. perc: Szarka éles szögből leadott lövését Varga biztosan védte.

7. perc: Nagy bal oldali szöglete után tumultus alakult ki a kapunk előtt. Szabó a hálóba kotorta a labdát, de a játékvezető sípja közbeszólt, a gól érvénytelen.

3. perc: Egy hosszúnak tűnő indításra Lovrencsics csapott volna rá, de Szabó szorításában elesett. A játékvezető nem ítélt szabadrúgást.

1. perc: A mérkőzést a zöld mezes Kaposvár kezdte.

Szerető Krisztofer gólja pontot ért az Ajka ellen

Szerető Krisztofert ördöngös cseleiről ismerik a hazai szurkolók, de a gólszerzés kevésbé ment, mint várták tőle.  A szezon vége előtt szélsőnk újra betalált, ráadásul idegenben szereztünk pontot találatával. Ez alkalomból beszélgettünk tehetséges játékosunkkal.

- Hosszú idő telt el az utolsó gólod óta. Hogyan élted meg ezt az időszakot?

- Sz. K.: Már nagyon be akartam találni, nehéz volt megélni, hogy nem jön a gól. Mérkőzés előtt Peti bá is mondta, nagyon hiányzik már a gól a játékomból, ezért is örültem amikor sikerült betalálnom. Külön öröm, hogy pontot ért ez a találat és ráadásul az önbizalmamnak is jót tett.

- Mondhatni egy szokásos Szerető szóló után találtál be. Hogyan emlékszel vissza?

- Sz.K.: Tényleg szép gól volt, de ugyan így örültem volna annak is, ha 1 méterről találok be. A gól előtt több védőt kicseleztem, majd a hálóba passzoltam a kapus mellett! Szép volt, de csak az a fontos, hogy végre betaláltam!

- A játék képe alapján reálisnak tartod a döntetlent?

- Sz. K.: Bár mi szereztünk vezetést, az első félidő inkább a hazaiaké volt, akár több gólt is szerezhettek volna. Több veszély volt a játékukban, egyes időszakokban beszorítottak minket a kapunk elé. A második játékrész már a miénk volt, sikerül kialakítani több gólszerzési lehetőséget, sajnálom, hogy nem találtunk be. Összességében reálisnak tartom a döntetlent, jó meccset játszottunk a remek erőkből álló Ajkával.

- Érkezik a nehéz helyzetben lévő Kaposvár. Mit vársz a csapattól az utolsó hazai mérkőzésen?

- Sz. K.: Természetesen belőlük is felkészültünk. Szerintem sokkal jobb csapat, mint amit a táblázaton elfoglalt helyük mutat, nehéz meccsre számítok! Biztosa vagyok benne, hogy mindenki maximális erőfeszítéssel fog játszani és végre nézők előtt megszerezzük a 3 pontot!

- Köszönjük a beszélgetést és sok sikert kívánunk a hátralévő 2 mérkőzésre!

Szurkolókkal a Mentőállomásért

Szurkolóink már bizonyára értesültek róla, hogy 4 millió beoltott személy elérése esetén a sportrendezvények újra látogathatóak lesznek! Ez múlt héten megtörtént, így életbe lépett  194/2021. (IV. 26.) kormányrendelet, mely értelmében a Soroksár SC Merkantil Bank Liga NB2-es mérkőzésein is kinyílnak a kapuk a látogatók előtt. Fontos tudni, hogy sportrendezvények látogatása csak védettségi igazolvánnyal lehetséges, továbbá egy fényképes, személyazonosításra alkalmas igazolvány bemutatása is szükséges! Védettségi igazolvánnyal rendelkező nagykorú 18 éven aluli kísérője védettségi igazolvány nélkül is beléphet.

Idei utolsó hazai mérkőzésünkre a fentiek értelmében szeretettel várjuk a szurkolóinkat. A Soroksár SC a Soroksári Önkormányzattal együttműködve a mérkőzés teljes bevételét felajánlja a XXIII. kerületben működő Mentőszolgálat részére. Csapatunk ezzel szeretné megköszönni az egészségügyben dolgozók erőn felüli teljesítését a koronavírus által sújtott időszakban.

Kérjük szurkolóinkat, hogy minél nagyobb számban buzdítsák csapatunkat, ezzel is támogatva egy jó ügyet!