Három nappal a bajnokság kezdete után már a 2. bajnoki mérkőzésünk következik. Szerda este az NB1-es álmokat szövögető Vasas vendégei leszünk a Fáy utcában.

Mindkét csapat számára fontos lenne a győzelem, mert egyik fél számára sem sikerült tökéletesen a szezon kezdet! Míg a házigazdáink Dorogon hagytak 3 pontot, addig Lipcsei Péter csapata a hosszabbításban kapott góllal vesztett 2 pontot hazai pályán.

Illovszky Rudolf Stadion,  vezeti: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)

Vasas: Szmola- Szivacski, Tóth B, Szilágyi, Lakatos- Hinora, Szatmári, Kovács- Birtalan, Balajti, Király

Vezetőedző: Szanyó Károly

Soroksár: Varga- Molnár, Gyömbér, Takács, Valencsik- Csonka, Huszák- Gárdos, Lőrinczy, Orosz- Erdélyi

Vasas - Soroksár 5-2  (1-2)

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

90. perc: Hinora lépett ki ziccerben, de Valencsik utolérte és egy tökéletes ütemű becsúszással szerelni tudott.

87. perc: 5-2: Rétyi tört előre, Takács szabályosan szerelte, ám Szilasi büntetőt ítélt és sárga lapot adott védőnknek. A tizenegyest Balajti higgadtan értékesítette.

86. perc: Birtalan helyére Rétyi érkezett, ezzel Szanyó Károly is kihasználta mindhárom cserelehetőségét.

84. perc: Hazai kontra végén Varga bravúrral mentett az induló Balajti elől.

82 perc: A pályát elhagyja Király és Kovács, helyükre Daróczi és Gál érkeznek.

81. perc: Misic indítását Szmola vette fel Gárdos elől.

72. perc: 4-2: Újabb gólt szereztek a hazaiak. Egy közeli lövést Varga bravúrral védeni tudott, ám a kipattanót Hinora védhetetlenül lőtte a léc alá.

69. perc: 3-2: Szatmári egy kipattanó labdát 16 méterről a lábak között lőtt a kapuba.

66. perc: Orosz helyére Misic érkezett.

61. perc: 2-2: Gyors támadás végén Birtalan passzolt jobbról a Balajti elé, aki 5 méterről nem hibázott. A gól után cseréltünk, Csonka helyére Derekas érkezett.

59. perc: Szatmári ívelt a hosszú saroknál érkező Szivacski lábára. A hazai védő 5 méterről nem találta el a kaput.

56. perc: Kovács kapott sárga lapot Huszák buktatásáért.

52. perc: Orosz a tizenhatos sarkáról kapu fölé lőtt.

50. perc: Szatmári tanári labdáját Hinora nagy helyzetben nem tudta elrúgni Varga mellett.

48. perc: Hinora tört be a tizenhatosan belülre, lapos labdája Takácsról visszapattant hozzá. Ismétlését ismét Takács blokkolta.

47. perc: Király cselei után Hinora elé gurult a labda, aki 16 méterről lőtt. A megpattanó labdát Varga fogta.

46. perc: A szünetben egyik csapat sem cserélt. A hazaiak kezdik a játékot.

42. perc: 1-2: Röviden szabadítottunk fel, ami után Lakatos Balajtihoz passzolt. A hazaiak kapitánya jobbal védhetetlenül tekert a hosszú sarokba.

39. perc: Lakatos bal oldali beadása Birtalan elé pattogott, a támadó erőtlen lövése nem okozott gondot kapusunknak.

36. perc: Jobb oldalszabadrúgás után Birtalan 5 méterről nagy helyzetben kapu mellé fejelt.

34. perc: Szivacski futott el a jobb oldalon, lapos beadását Takács vágta ki a kapu előteréből.

28. perc: Hinora vezette befelé a labdát a tizenhatos vonalán, majd helyzetben 16 méterről csúnyán kapu fölé lőtt.

25. perc: Lakatos bal oldali beadását kapujából kilépve Varga húzta le az érkező támadók elől.

22. perc: 0-2: Bal oldali akció végén Huszák elé került a labda, aki 15 méterről jobbal a kapuba passzolt

17. perc: 0-1: Gyömbér buktatta Birtalant 20 méterre a kaputól. Szatmári szabadrúgását Varga fogta. A kontra végén Erdélyi emelt Gárdos elé, aki egy átvétel után 15 méterről ballal  a hosszú sarokba lőtt.

14. perc: Labdaszerzés után Huszák lőtt kapura 30 méterről, labdája 1 méterrel célt tévesztett.

12. perc: Király fordult le sarokkal védőjéről, 25 méteres lövését Varga magabiztosan fogta.

11. perc: Lőrinczy oldalszabadrúgását Szmola húzta le Gyömbér elől.

8. perc: Birtalan játszotta meg a tizenhatos vonalán álló Szatmárit, aki egyből visszaadta a labdát a jól induló tárásnak. Takács remek ütemben közbelépve lefülelte az indítást.

3. perc: Takács indításával Orosz lépett be a védővonal mögé, ám Szilasi játékvezető lesen állította meg támadónkat.

1. perc: A hazaiak tiszta fehér szerelésben, csapatunk a megszokott sárga-fekete-sárga összeállításban lép pályára. A játékot a Soroksár kezdi.