Az év utolsó fordulójában a Vasas csapatát látjuk vendégül a Haraszti úton. A két együttes hasonló formában van, az év közi ingadozó teljesítményt követően az ősz végére sikerült formába lendülni. Soroksári győzelem esetén- a többi eredmény függvényében- a hazaiak a mezőny első felébe léphetnének fel, míg vendég siker esetén a Vasas ottmaradna közvetlenül a dobogós csapatok nyomában. A két "játszós" csapat mérkőzése érdekesnek ígérkezik!

Szamosi Mihály Sporttelep,   vezeti: Molnár Attila ( Varga Gábor, Vörös Dániel)

Soroksár: Abu- Molnár, Takács, Gyömbér, Pászka- Csonka, Huszák- Csernik, Lőrinczy, Szerető- Korozmán

Vasas: Bősz- Szivacski, Gál, Tóth, Lakatos- Kovács, Viczián, Köböl, Hajdú- Balajti, Birtalan

Vezetőedző: Szanyó Károly

Soroksár- Vasas: 5-3 (1-1)

A játékvezető lefújta a mérkőzést!

93. perc: Birtalan 6 méterről a pattanó labdát csúnyán kapu fölé vágta.

88. perc: Birtalan fordult le védőjéről, de 6 méterről leadott lapos lövését Abu lábbal védeni tudta.

87. perc: Lőrinczy helyére Gárdos érkezett.

85. perc: 5-3: Torghelle fordult rá és 11 méterről a jobb felső sarokba lőtt. Egyúttal cserélt is a Vasas, Hajdú helyére Hinora érkezett.

83. perc: Szerető helyére Orosz érkezett.

80. perc: Szedlár beadását követően Csonka a gólvonalról vágta ki a labdát.

77. perc: 5-2: Lőrinczy 25 méterről védhetetlenül bombázott a bal felső sarokba.

75. perc: Huszák helyére Derekas érkezett csapatunkba.

74. perc: 4-2: Csonka vett le egy kifejelt labdát, majd 16 méterről a léc alá bombázott.

72. perc: Szögletvariáció után Korozmánt fejelt éles szögből. Bősz vetődve védeni tudott.

69. perc: Balajti helyére Torghelle érkezett a Vasas csapatába.

67. perc: Szabadrúgás variáció után Huszák fejelte középre Lőrinczy ívelését, de Bősz kapujából kilépve menteni tudott.

62. perc: Egy eladott labda után Birtalan jutott lövéshez, de Abu hatalmas bravúrral védeni tudott.

60. perc: 3-2: Korozmán bal lábas lövése talált utat a rövid sarokba.

58. perc: 2-2: Jobb oldali beadás Birtalanig jutott, aki a hosszú saroknál 5 méterről a léc alá lőtt.

56. perc: Korozmán volt megtalálható a védők között. Ráfordult és 25 méterről kapu fölé lőtt. Viczián helyére Szedlár érkezett.

52. perc: 2-1: Pászka vette át a labdát, majd gondolt egyet és 35 méterről laposan a jobb sarokba bombázott.

50. perc: Birtalan vette le a labdát a tizenhatos vonalán. Balajti elél készítette a játékszert, de Csonka remek ütemben lépett közbe.

46. perc: A Vasas kezdi a 2. játékrészt. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Hajdú jobb oldali beadását Balajti csúsztatta Abu kezébe.

40. perc: 1-1: A védők mögé beemelt labdára Szivacski érkezett és 5 méterről a jobb oldalába helyezett.

38. perc: Újabb lehetőség! Ezúttal Csernik lépett ki, de középre adott labdájába Tóth még beleért, így nem lett helyzet.

37. perc: Takács labdaszerzése után Szerető iramodott meg a bal oldalon, de Viczián becsúszva szépen szerelt.

31. perc: 1-0: Szerető beadása után Csernik mindenkit megelőzve a hosszú sarokba csúsztatott.

29. perc: Csonka kiugratásával Szerető lépett ki ziccerben, de nem játszotta meg a középen érkező Korozmánt. Éles szögből leadott lövését Bősz védeni tudta.

27. perc: Csernik 16 méterről leadott lövését Bősz bravúrral kapufára ütötte.

26. perc: Birtalan visszafejelt labdájával Kovács került nagy helyzetbe. Huszák messziről vetődve blokkolni tudott.

25. perc: Lőrinczy fordult le gyönyörűen védőjéről, majd helyzetbe hozta Korozmánt. Támadónkat beérte Tóth és szerelni tudta.

22. perc: Lakatos bal oldali megpattanó beadását Takács emelte ki az érkező Balajti elől.

16. perc: Viczián nagy bedobását Gyömbér fejelte ki. A labdával Korozmán indult meg a jobb oldalon. Több csel után beadta a labdát, amit Szerető a hosszú saroknál közelről kapu fölé fejelt.

12. perc: Huszák állította meg a vendég kontrát, de a lerántásért sárga lapot kapott.

10. perc: Csernik jobb oldali beadása csak centikkel volt magas a középen érkező Korozmán számára.

8. perc: Lőrinczy 30 méterről leadott bal lábas lövése nem találta el a kaput.

7. perc: Lakatos beadása Molnár lábáról szögletre pattant. A sarok rúgást Lőrinczy fejelte ki a kapu előteréből.

5. perc: Korozmán kapott jónak tűnő indítást, de a vizes füvön megcsúszott a labda és Gál keresztezni tudott.

1. perc: A tiszta feketében játszó Soroksár kezdte a mérkőzést.

Örömmel tájékoztatjuk kedves szurkolóinkat, hogy annak sem kell lemondania a mérkőzés megtekintéséről, aki nem tud kijönni vasárnap a Szamosi Mihály Sporttelepre!

A Vasas labdarúgó csapatának sajtó osztályával közösen közvetítjük az összecsapást a YouTube-on! A mérkőzés az alábbi linkre kattintva lesz megtekinthető:

Az év utolsó mérkőzésén a Vasas csapatát fogadjuk a Haraszti úton. A tavaszi forduló alkalmával gyorsan 2 gólos vezetést szereztünk, ám Szanyó Károly együttese remek második félidőben mutatott játékának köszönhetően megfordította a mérkőzést. Akkor azt gondoltuk, a Vasas feljutó helyen lesz mindvégig, de hullámzó teljesítményük miatt jelenleg a 6 helyen állnak.

Csapatunk sem az elvárásoknak megfelelően hozta a pontokat, 19 mérkőzést követően 25 ponttal a 11. helyen áll. Hosszú novemberi nyeretlenségi sorozatunkat megtörtük, és az előző 4 mérkőzésen 10 pontot szerezve újra a helyes útra lépett a csapat. Így bizakodva várjuk a hétvégi fordulót, hisz jó formában lévő csapatunk bármelyik együttesre veszélyes lehet!

A mérkőzéssel kapcsolatos várakozásait Pászka Lóránd és Huszák Tamás osztották meg.

Felhívjuk tisztelt Szurkolóink figyelmét, hogy a december 15-én 13 órától megrendezésre kerülő Soroksár-Vasas mérkőzés idején forgalmi rend változás lép életbe a stadion környékén! A Rendőrség tájékoztatása szerint az alábbi változások lesznek:

- Vágó utca lezárásra kerül, csak a vendég szurkolók parkolhatnak a területen

- a hazai szurkolók a pályát a Rianás utca- Láva utca- Vágó köz útvonalon vagy a  Péter Apostol utca felől közelíthetik meg

Vasárnap kora délután futballra nem feltétlenül alkalmas pályán fogadta a Kazincbarcika csapatunkat. A játéktér egy része havas, másik része saras volt, borítékolni lehetett: a küzdelemé lesz a főszerep! Ezúttal ebből is jelesre vizsgázott Lipcsei Péter csapata!

A nehéz körülmények miatt a kapuk ritkán forogtak veszélyben, viszont mezőnyben annál nagyobb volt a küzdelem. Sokáig a legnagyobb veszélyt Lőrinczy felső kapufán csattanó lövése jelentette, majd Abu szép védéssel tartotta meccsben a csapatot. Egy órányi játék után egy szép kontra végén Csernik ballal kilőtte a hosszú sarkot, mely végül 3 pontot ért csapatunknak.

De az izgalmaknak itt nem volt vége! Misic esett el a tizenhatoson belül, amit a játékvezető műesésnek ítélt és sárga lapot adott középpályásunknak. Neki viszont már volt egy, így 10 főre fogyatkozott csapatunk. Remek védekezéssel sikerült megóvni kapunkat a góltól, sorozatban 4. mérkőzésünkön nem kaptunk gólt és újra 3 pontot szereztünk!

Bár az időjárás csak most kezdi megmutatni zord oldalát, csapatunk máris az 1. tavaszi fordulóra készül, melyet Putnokon a Kazincbarcika ellen fogunk játszani.

Hétvégén végre már nem csak a 3 pontot szereztük meg, hanem játékban is szebbik oldalunkat mutattuk. Lőrinczy Attila zseniális labdákkal szolgálta ki a támadókat, 3 gólpassz mellett több ziccerlabdát is adott. Középpályásunk mellett Abu Attila is remek teljesítményt nyújtott. A második félidő elején többször remek védésekkel segítette ki a védőket.

Ellenfelünk vasárnap hazai pályán 3-0 arányban kikapott a Dorogtól, így őket is fűti a bizonyítási vágy. A hétvégi mérkőzéssel kapcsolatos várakozásait Lőrinczy Attila és Abu Attila osztotta meg kollégánkkal, melynek összefoglalóját a lenti linkre kattintva tekintheti meg!