Izgalmas, jó iramú mérkőzést játszott a szerdán  a Soroksár és az ETO FC Győr. Bár mindkét csapat számára égetően fontos volt a 3 pont megszerzése az előző hetek sikertelensége után, mégis 2-2-es döntetlennel zártak. Az első félidőben egy jobb oldali akció után Lovrencsics előrevetődve fejjel megszerezte a vezetést a vendégek számára. Mivel támadójátékunk esetleges volt, nem sikerült egyenlítenünk a játékrész végéig.

Szünetben Orosz Márkot küldte pályára Lipcsei Péter, ami minőségi javulást hozott támadásban. De az első percekben nagy lendülettel támadt a Győr, Lovrencsics ziccerénél Varga bravúrjára volt szükség, hogy mérkőzésben maradjunk. Ezután viszont a Sori percei következtek! Orosz oldalszabadrúgását Huszák védhetetlenül bombázta a léc alá, majd Orosz is betalált fejjel, így átvettük a vezetést! Pár perccel később a pályára lépő Farkas akár eldönthette volna a meccset, de nagy helyzetben kapu fölé lőtt. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadt a vendég csapat. Egy szögletet követően az ötösön belül elütötték kapusunkat, de a végig rossz felfogásban tevékenykedő játékvezető sípja néma maradt. A kialakult kapu előtti kavarodás után Andric szerezte meg az egyenlítő találatot. Több helyzet már nem alakult ki, így minkét félnek 1 ponttal kellett beérni!

Az Merkantil Bank Liga NB2 16. fordulójában két rossz szériában lévő együttes fog találkozni a Haraszti úton. Az előző 5 mérkőzésből a Győr és a Soroksár is mindössze egyet tudott megnyerni. Így égetően fontos lenne minkét fél számára a 3 pont megszerzése!

Szamosi Mihály Sporttelep, vezeti: KOVÁCS LÁSZLÓ   (MEDOVARSZKI JÁNOS, BORNEMISSZA NORBERT)

Soroksár: Varga- Gárdos, Takács, Gyömbér, Pászka- Derekas, Misic- Csernik, Huszák, Korozmán- Pölöskei

Győr: Rengel- Kalmár, Vukasovic, Gengeliczki, Kun - Bagi, Borbély, Simon, Andric, Vashkeba- Lovrencsics

Vezetőedző: Bóér Gábor

Soroksár- Győr:  2-2   (0-1)

90+1. perc: Horváth kapott sárga lapot visszarántásért.

90. perc: Huszák kapta meg második sárga lapját, amiért kiállította a játékvezető.

88. perc: 2-2: Jobb oldali szöglet után szabálytalankodtak Vargával szemben. A játékvezető továbbot ítélt, és Horváth egyenlített.

86. perc: Kapu előtt kavarodást követően Gengeliczki fordult rá 5 méterről. Lövését Varga lábbal védte.

84. perc: Farkas vezette keresztbe a labdát, ám amikor ziccerig jutott kapu fölé bombázott.

82. perc: Pölöskei helyére Pál érkezett, illetve Kalmár helyére Múcska.

76. perc: Egy kifejelt labdát kapásból a hosszú felső mellé bombázott.

72. perc: 2-1: Orosz hozta helyzetbe Farkast, aki nem tudott Rengel alatt a kapuba passzolni. De a labda Pászka elé pattant, aki Orosz fejére varázsolta a labdát. Támadónk gyönyörűen a hosszúba fejelt.

66. perc: Vukasovic rántotta le utolsó emberként Cserniket, de csak sárgát kapott. Közben Derekas helyére Farkas érkezett.

59. perc: Kettős cserét hajtott végre a Győr, Lovrencsics és Borbély helyére, Horváth és Kovács érkeztek.

56. perc: Huszák remek beadását Vukasovic fejelte ki Pölöskei elől.

54. perc: Boér Gábor is sárga lapot kapott.

53. perc: Csernik remek beadását Pölöskei 5 méterről kapu mellé fejelte.

52. perc: 1-1: Orosz oldalszabadrúgását a remekül érkező Huszák vágta a léc alá.

50. perc: Korozmán 18 méteres lövése Bagiról szögletre pattant.

48. perc: Lovrencsics lépett ki a labdával a belső védők között, de Varga leért  még és lábbal védte a ziccert.

46. perc: Cseréltünk félidőben, Misic helyére Orosz érkezett.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

40. perc: Simon könyökölte le Gyömbért, amiért sárga lapot kapott.

39. perc: Lovrencsics két kézzel lökte el Pászkát, majd kapura fejelt. A visszazáró Huszák kivágta a labdát.

36. perc: Vashkaba kapott sárga lapot Gárdos megrúgásáért, illetve Adnric kakaskodásért.

32. perc: A tizenhatos sarkáról rúghattunk szabadrúgást. Matic labdája a sorfalról Takács felé pattant, aki nem támadta kellően a labdát, így nem jutott fejeshez.

29. perc: Korozmán oldalszabadrúgását Gengeliczki fejelte ki a Takács elől.

25. perc: Pölöskei Gárdost szöktette, aki éles szögből a hosszút vette célba. Lövése egy védő lábán megpattant, így védeni tudott a hazai kapus.

24. perc: Huszák hozta ki a labdát, majd Pölöskeihez passzolt, aki Korozmánt hozta helyzetbe. Éles szögből leadott lövését Rengel védte.

22. perc: Andric futott el a jobb oldalon, majd laposan középre lőtte a labdát. Pászka az utolsó pillanatban mentett a hosszún érkező Simon elől.

19. perc: 0-1: Simon jobb oldali beadását Lovrencsics fejelte közelről a kapuba.

18. perc: Andric révén vezetett kontrát a vendég csapat. A visszafutó Huszák szépen szerelt a tizenhatos vonalán.

11. perc: Korozmán szögletét kifejelték a védők. A labdát Misic 17 méterről kapásból kapu mellé lőtte.

10. perc: Lipcsei Péter kapott sárga lapot.

8. perc: Derekas révén vezettünk gyors kontrát, de Bagi visszaért  és  a tizenhatoson belül szerelni tudott.

7. perc: Gárdos röviden szabadított fel, így Simon lövéshez jutott. Ez a labdát Gárdos blokkolni tudta.

3. perc: Andric tört kapura Gárdos mellett. Védőnk becsúszó lábán megpattant a labda, de Varga bravúrral szögletre ütötte.

1. perc: A fehér mezben játszó Soroksár kezdte a mérkőzést!

Hétvégén 3-1-es vereséget szenvedtünk a Dorogtól csapatától, mely következtében a 15. helyre estünk vissza.

Ezen a mérkőzésen is dinamikusan, gólratörően kezdtünk a szokásos védelmi hibák megpecsételték csapatunk sorsát. Délczeg kapott ajándékba egy labdát, és 7 méterről nem hibázott, megszerezte a vezetést. Ezt a találatot Valencsik révén még kiegyenlítettük, de Földinek is ajándékoztunk egy lehetőséget, mellyel élni tudott. A kegyelemdöfést korábbi játékosunk, Albert Ádám vitte be, aki tizenegyesből volt eredményes.

Vasárnap délben a Dorog csapatát látjuk vendégül a Haraszti úton. A két csapat ellentétes előjelekkel készül a mérkőzésre, hisz vendégeink 2 győzelemmel hangolódtak a játéknapra, mi mi két fájó vereségen vagyunk túl. Ráadásul Lipcsei Péter tanítványai az elmúlt hetekben hadi lábon álltak gólszerzéssel, viszont a vendégeknél várhatóan a kezdőben lesz a múlt héten 3 gólt szerző Délczeg Gergely. Mindezek tekintetében ismét egy megjósolhatatlan kimenetelű mérkőzés vár csapatunkra.

Szamosi Mihály Sporttelep,  vezeti: Szigetvári Márk  (Varga Gábor, Berényi Ákos)

Soroksár SC: Varga- Gárdos, Gyömbér, Valencsik, Takács- Csonka, Misic- Lőrinczy, Orosz, Korozmán- Farkas

Dorogi FC: Mursits- Forró, Berkó, Beke, Papp, Dlusztus, Délczeg, Csillag, Girsik, Barna, Tomás

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Soroksár- Dorog:  1-3   (1-1)

1. perc: A tiszta fehérben játszó Soroksár kezdte a mérkőzést.

2. perc: Papp élesen középre lőtt labdája csúszott el mindenki előtt.

5. perc: Csonka lövése szállt magasan a kapu fölé.

7. perc: Farkas csapott le a szabad labdára, egy igazítás után lőtt. 20 méteres lövését Mursits könnyedén védte.

11. perc: Forró bal oldali beadását Tomás senkitől sem zavartatva 5 méterről fölé fejelte.

13. perc: Orosz rövidre lőtt szögletét Misic csúsztatta meg. Már gólt kiáltottak a nézők, de a labda Délczegről szögletre pattant.

17. perc: 0-1: Bal oldali beadást követően Valencsik rosszul találta el a labdát, ami az üresen álló Délczeg elé pattant. A vendég támadó 8 méterről nem hibázott.

18. perc: Rögtön a középkezdés után Farkas lőtt kapura. A labda már túljutott a kapuson, de Dlusztus a gólvonalról kivágta a labdát.

23. perc: Farkas verte meg védőjét az alapvonal irányába, laposan középre lőtt labdáját Berkó vágta ki a mezőnybe.

25. perc: Gyors vendég kontra végén Barna lőtt kapura 24 méterről. Varga nagyot védve szögletre ütötte a labdát.

30. perc: 1-1: Jobb oldali szöglet után Valencsik emelkedett a legmagasabbra és védhetetlenül bólintott a kapuba.

31. perc: Cseréltek a vendégek, Csillag helyére Albert érkezett.

34. perc: Misic röviden kifejelt labdáját Barna kapából alig egy méterrel lőtte mellé.

38. perc: Lőrinczy gyönyörű csellel verte meg védőjét, 16 méteres lövése Dlusztusról szögletre pattant.

42. perc: Orosz indításával Lőrinczy lépett ki, de lövés helyett Korozmánhoz passzolt, akit a visszafutó védők elsodortak.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

46. perc: A szünetben Csonka helyére Huszák érkezett.

50. perc: Farkas laposan középre adott labdáját a kivetődő Mursits ölelte magához Lőrinczy elől.

53. perc: Papp és Takács kapott sárga lapot egy akción belül.

55. perc: A visszafutó Gárdos elpöccintette a labdát a lövésre készülő Albert elől. Így viszont Barna jutott lövéshez, labdáját Varga gond nélkül fogta.

58. perc: Tomás kapott sárga lapot Misic visszarántásáért.

59. perc: Misic akadályozott meg szabálytalanul egy kontrát, amiért sárga lapot kapott.

64. perc: Albert fordult rá 16 méterről, de a labda elkerülte Varga kapuját.

65. perc: Lőrinczy helyére Csernik érkezett.

66. perc: Hirsik helyére Földi érkezett a vendég csapatba.

72. perc: Barna ápolása miatt áll a játék.

73. perc: 1-2: Délczeg felívelését Valencsik fejelte le Földi elé, aki köszönte a lehetőséget és közelről a kapuba lőtt.

75. perc: Óriási gólszerzési lehetőség maradt ki. Orosz szerzett labdát a saját tizenhatosán, majd az ellenfél tizenhatosáig vezette. Lövését Mursits vetődve védte.

77. perc: Orosz helyére Pál érkezett csapatunkba.

79. perc: Korozmán 24 méterről leadott lövése kapu fölé szállt.

82. perc: Délczeg helyére Mészáros érkezett a Dorog csapatába.

84. perc: Valencsik kapott sárga lapot reklamálásért.

85. perc: 1-3: Gyömbér kapott sárga lapot Földi lerántásáért. A játékvezető tovább engedte az akciót, de a partjelző intésére tizenegyest ítélt. A büntetőt Albert értékesítette.

89. perc: Csernik hozta helyzetbe Korozmánt, aki fél fordulatból ballal kapu fölé lőtt.

A Magyar Kupa 7. fordulójában Gyirmóton léptünk pályára a kora esti órákban. Mindkét csapat kissé felforgatott összeállításban lépett pályára, így nehéz volt megmondani, hogy ki a mérkőzés esélyese. 18 órakor eső áztatta, kissé saras pályán kezdődött el a mérkőzés.

ALCUFER Stadion,   vezette: Szilasi Szabolcs  (Huszár Balázs, Becséri Gergely)

Gyirmót FC: Pálfi- Tóth, Villám, Széles, Zeke- Koltai (Májer a 76. percben), Lázár, Vass, Kontár (Vogyicska a szünetben), Herjeczki- Szabó

Vezetőedző: Csertői Aurél

Soroksár SC: Abu- Molnár (Farkas a szünetben), Takács, Valencsik, Pászka- Derekas (Pál a 76. percben), Huszák- Gárdos, Lőrinczy (Korozmán a 63. percben), Csernik- Pölöskei

Gyirmót FC- Soroksár SC: 3-0  (2-0)

3. perc: Tóth beadását a hosszú saroknál egyedül érkező Zeke lőtte kapura. Abu szögletre ütötte a labdát.

24. perc: Huszák indítását Pölöskei mellre vette, majd fél fordulattal kevéssel kapu fölé lőtte.

30. perc: 1-0: Koltai vitte le a labdát az alapvonalig, majd középre gurított. Az érkező Kontár laposan a bal sarokba lőtt.

36. perc: 2-0: Szabó forgatta be Valencsikot, majd laposan Herjeczkihez passzolt, aki közelről védhetetlenül lőtt a hálóba.

40. perc: Valencsik passzolt Lőrinczyhez, aki előbb megforgatta védőjét, majd éles szögből a rövid felsőt vette célba. Pálfi bravúrral szögletre ütötte a labdát.

59. perc: Szabó küzdött meg a labdáért, majd egy szép csel után 14 méterről kapura emelt. Abu szögletre mentett.

66. perc: Ma sem volt szerencsénk! Farkas megpattanó lövése centikkel csorgott el a jobb kapufa mellett.

82. perc: 3-0: Szabó beadását védőjét megelőzve Májer fejelte a kapuba.

86. perc: Farkas szöktette a felfutó Gárdost, aki laposan középre centerezett. A hosszú saroknál Csernik elől Tóth szögletre mentett.

Újabb fájó vereséget szenvedtünk el hazai pályán! Bár sorra alakítottuk ki a nagyobbnál- nagyobb helyzeteket, azok rendre kimaradtak. A 3. percben már két hatalmas Szabó bravúrra volt szükség, hogy meccsben maradjon a vendég csapat. De a játékrész közepén is alakítottunk helyzeteket az Orosz-Korozmán-Farkas hármasnak köszönhetően, ám a kapuba nem sikerült betalálni. Aztán ahogy ilyenkor lenni szokott, egy távoli Stieber lövés utat talált a lábak között és Varga nem tudott hárítani.

A 2. félidőben újabb rohamok következtek az egyenlítés érdekében, de gólt nem sikerült szerezni. Huszák lövését Szabó bravúrral szögletre ütötte, majd Orosz távoli lövése a fizika törvényeit meghazudtolva pattant kifele a kapufa belső éléről. A rohanás később hibákat eredményezett hátul is. Egy rövid hazapasszt Varga estében tudott csak elrúgni, de a labda Stieber elé gurult, aki kapásból az üres kapuba emelt. Újabb rövidzárlat után a labda Halmai elé pattant, aki átemelt a kimozduló Varga fölött, ezzel végérvényesen lezárta a mérkőzést.

Szomorkodásra azonban nincs sok idő, hisz szerdán 18 órakor Gyirmóton Magyar Kupa meccsen lépünk pályára!