Tisztelt Szurkolóink!

Tekintettel a kialakult járványügyi helyzetre, a játékosok, edzők, családtagok védelme érdekében a Soroksár SC vezetése - összhangban a kormányzati, kerületi döntésekkel és az MLSZ intézkedéseivel, javaslataival - úgy határozott, hogy az egyesület határozatlan időre felfüggeszti edzéseit, foglalkozásait. Az MLSZ mai döntése értelmében az összes utánpótlás és felnőtt bajnokság szünetelni fog, az edzések megtartását sem javasolják. Játékosaink ez idő alatt egyéni edzésrend szerint fognak készülni, a Szamosi Mihály Sporttelep zárva lesz!

Amennyiben újra indul a bajnokság, értesíteni fogjuk szurkolóinkat!

Köszönjük a megértést! Vigyázzanak Magukra és egymásra!
Isten áldja Magyarországot!

Csertői Aurél: Jól kezdtük a mérkőzést, de ez csak labdabirtoklásban látszott, helyzeteket nem sikerült kialakítanunk. Tamadásban hiányzott a kreativitás, a minőségi megoldás. Sokat tettünk a győzelemért, de az elmúlt hetek ereménytelensége miatt sérült a játékosok önbizalma, nem hoztak jó megoldásokat. Kell egy győzelem, hogy újra visszatérjünk a jó útra. Összességében igazságos döntetlen született.

Lipcsei Péter: Számunkra az volt a legfontosabb, hogy végre ne kapjunk gólt és pontot szerezzünk. A védekezésünk stabil volt, de szép játék egyik oldalon sem alakult ki. Az eredményt igazságosnak tartom, igazán egyik csapatnak sem voltak helyzetei.

Az Merkantil Bank Liga NB2 28. fordulójában a Gyirmót vendégeként lépünk pályára. A szezonnak mindkét csapat nagyobb reményekkel vágott neki, de a hullámzó teljesítmények miatt jelenleg két középcsapat összecsapásáról beszélhetünk. Ráadásul az előző fordulóban Csertői Aurél és Lipcsei Péter együttese is jókora vereségbe szaladt bele, így mindkét fél számára kiemelten fontos a mai mérőzés. Szurkolói segítsége nélkül játszik ma a hazai csapat, hisz az MLSZ döntésének értelmében minden mérkőzés zártkapus lesz!

ALCUFER Stadion,    vezeti: Káprály Mihály   (Aradi József, Kulman Tamás)

Gyirmót: Rusák- Villám, Hudák, Széles, Zeke- Májer, Vogyicska, Vass, Nagy, Heffler- Varga

Vezetőedző: Csertői Aurél

Soroksár: Oroszi- Molnár, Takács, Gyömbér, Pászka- Csonka, Derekas- Gárdos, Lőrinczy, Szánthó- Orosz

Gyirmót- Soroksár:  0-0   (0-0)

86. perc: Molnár szép cselekkel tört be a tizenhatoson belülre. Lapos beadását Erdélyi kapu mellé lőtte.

81. perc: Csertői Aurél kihasználta harmadik cseréjét is, Májer helyére Mayer érkezett.

80. perc: Erdélyi lépte át a labdát, melyre Lőrinczy csapott le. A kilépő Rusák vetődve menteni tudott.

78. perc: Cserélnek a hazaiak is, Vogyicska helyére Koltai érkezett.

76. perc: Ismét cserélünk, Orosz helyére Erdélyi érkezett.

73. perc: Cserél Lipcsei Péter. Gárdos helyére Korozmán érkezett.

69. perc: Vass kapott sárga lapot Lőrinczy megrúgásáért.

67. perc: Cserél a hazai csapat, Varga helyére Herjeczki  érkezett.

59. perc: Nagy kapott sárga lapot buktatásért.

57. perc: Molnár életerős lövése a középen álló Oroszról pattant le.

50. perc: Széles kissé rövid hazaadását Rusák szépen vette át és emelte vissza a labdát a mezőnybe.

46. perc: Szünetben egyik csapat sem cserélt.

40. perc: Májer 16 méteres lövését Oroszi védte.

37. perc: Lőrinczy 27 méterről a sorfal fölött 1 méterrel lőtt a rövid sarok mellé.

36. perc: Villám eladott labdájával Lőrinczy iramodott meg, de a tizenhatos vonalánál legyőzte a túlerő.

28. perc: Heffler oldalszabadrúgása centikkel csúszott el a Hudák feje előtt. Oroszi nehéz helyzetben ölelte magához a labdát.

24. perc: Hazai szöglet után a kipattanót Hudák rúgta messze kapu fölé.

21. perc: Orosz a tizenhatos sarkáról laposan Rusák kezébe lőtt.

16. perc: Lőrinczy szögletet után Molnár lőtt kapura. A labda levágódott a védőkről és gyorsan megindultak a hazaiak, de Oroszi kapujából messze kifutva menteni tudott.

14. perc: Lőrinczy indította a szélen felfutó Gárdost, de szélsőnket les miatt megállította a játékvezető.

6. perc: Vogyicska kapott szép labdát, de a játékvezetőt lest ítélt az átvétel pillanatában.

1. perc: A mérkőzést a sárga mezes vendégek kezdték.

A tegnapi napon a Magyar Labdarúgó Szövetség meghozta döntését a labdarúgó mérkőzések lebonyolításával kapcsolatban!

Magyrország Kormánya által a tegnapi napon életbe lépett intézkedések alapján 2020.március 11-e után megrendezésre kerülő bajnoki- és kupa mérkőzéseket zárt kapuk mögött kell megrendezni! A hatályos rendelkezések visszavonásig maradnak életben és a felkészülési-, női- és utánpótlás mérkőzésekre is vonatkoznak.

A fentiek értelmében a pénteki Gyirmót elleni mérkőzésre sem léphetnek be nézők. Az MLSZ a rendkívül szigorúan fogja ellenőrizni az előírások betartását, még csapatok létszáma is korlátozásra kerül!

A Merkantil Bank Liga NB2 következő fordulójában a kiesés elől menekülő és remek formába lendülő Haladást fogadjuk a Haraszti úton. A két csapat ellentétes előjellel várja a mérkőzést: míg a vendégek egyre jobb formába lendülnek Mátyus János vezetésével, addig a Lipcsei Péter dolgát sok sérült és beteg nehezíti. Varga és Abu sérülése miatt várhatóan újonc kapusa lesz a Soroksárnak, a 19 éves Oroszi István személyében.

Mindkét fél számára égetően fontos lenne a 3 pont megszerzése, így küzdelmes, taktikus mérkőzésre lehet számítani!

Szamosi Mihály Sporttelep,       vezeti: Rúsz Márton  (Berényi Ákos, Márkus Péter)

Soroksár: Oroszi- Molnár, Takács, Valencsik, Pászka- Csonka, Huszák- Szánthó, Lőrinczy, Csernik- Orosz

Haladás: Verpecz- Tóth, Devecseri, Jagodics, Bosnjak- Farkas, Rácz, Szekér, Jancsó, Holdampf- Kiss

Vezetőedző: Mátyus János

Soroksár- Haladás:  1-4   (0-1)

90+2. perc:  1-4: Lőrinczy oldalszabadrúgását Orosz csúsztatta a hosszú sarokba.

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

90. perc:  0-4: Tóth-Gábor beadását Holdampf 10 méterről a kapu jobb sarkába lőtte.

88. perc:  Harmadik cseréjét is kihasználta Mátyus János, Jancsó helyére Tóth Barna érkezett.

87. perc: Tóth-Gábor ziccerét Oroszi védte.

86. perc: Orosz középre tartó lövését Verpecz gond nélkül védte.

83. perc:  0-3: Oroszi rossz ütemben lépett ki kapujából, így Tóth-Gábor csúsztatni tudott. Valencsik szögletre mentett. A pontrúgás után Tóth-Gábor elé csorgott a labda, aki közvetlen közelről a kapuba lőtt.

78. perc: A villámgyors Meddgyes került egy az egy elleni szituációba Valencsikkel. Védőnk a tizenhatoson belül remek ütemben becsúszva szerelni tudott.

76. perc:  Kihasználtuk 3. cserénket is. Huszák helyére Derekas érkezett.

73. perc:  Valencsik kapott sárga lapot reklamálásért.

72. perc:  Farkas helyére Meddgyes érkezett a Haladásba.

65. perc: Farkas tartotta meg a labdát a bal oldalon, Kiss elé tálalt, aki 8 méterről lőtt. Oroszi ismét védeni tudott.

62. perc: A lesező védők mellett Bosnjak indult mélységből. Éles szögből leadott lövését Oroszi védte.

60. perc: Kettős cserét hajtunk végre. Csernik helyére Gárdos, Csonka helyére Pál érkezett.

58. perc: Csernik középre lőtt labdáját Jagodics vágta ki a rövid saroktól.

49. perc:  0-2: Egy elvesztett labda után jobbról adott be a vendég csapat. Tóth- Gábor mindenkit megelőzve közelről a rövid sarokba bombázott.

46. perc: A szünetben cseréltek a vendégek, Rácz helyére Tóth-Gábor érkezett.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

44. perc: Farkas szép cselekkel után centikkel lőtt a jobb kapufa mellé.

40. perc: Lőrinczy ezúttal 20 méterről próbálkozhatott. Lövését Verpecz magabiztosan védte.

35. perc: Szánthó röviden hazafejelt labdájára Bosnjak csapott le. Oroszi jó ütemben lépett ki, védeni tudta a lövést.

33. perc: Lőrinczy 28 méteres szabadrúgása kapu fölé szállt.

28. perc: 0-1: Valencsik buktatta Tóthot, a játékvezető jogosan ítélt büntetőt. Farkas lövésébe Oroszi még beleért, de védeni nem tudott.

27. perc: Orosz bal oldali szögletét Valencsik 10 méterről centikkel fejelte a felső léc fölé.

24. perc: Vendég szöglet után Holdampf elé csorgott a labda, de közeli lövését Pászka becsúszva blokkolta.

22. perc: Szép labdaszerzést követően Rácz kapott remek labdát, nagy helyzetben 17 méterről a jobb kapufát találta el.

16. perc: Farkas szabadrúgását Takács csúsztatta ki a hosszú saroknál.

9. perc:  Orosz kapott sárga lapot visszarántásért.

4. perc: Vendég szöglet után többen is a földre estek, a játékvezető szerencsére kifelé ítélt szabadrúgást.

2. perc: Orosz jobb oldali szögletét Jagodics fejelte ki a mezőnybe.

1. perc: A mérkőzést a fehér mezben játszó Haladás kezdte.