Mint tudják, tegnap délután fontos győzelmet arattunk a Cegléd csapata ellen. Ellenfelünk nagyon megnehezítette a dolgunkat, hiszen mindvégig nagyon zártan, a tizenhatosuk előterében védekeztek. Ezt az első félidőben nem is sikerült feltörnünk, bár volt 3 komoly gólszerzési lehetőségünk.

A második félidőben Lőrinczy mesteri szabadrúgásával vezetést szereztünk. Ekkor már kijjebb kellett merészkedjen a vendég csapat is, így sorra vezethettük veszélyes támadásainkat. Az egyik végén Huszák közvetlen közelről passzolt a kapuba, mellyel eldőlni látszott a mérkőzés. Azonban egy védelmi megingást követően Oldal szépített, újra izgalmassá tette a végjátékot. Az utolsó percekben azonban több gól már nem született, így megérdemelten tartottuk otthon a 3 pontot.

Újabb győzelmünkkel a 4. helyre léptünk előre, innen folytatjuk március végén  a Zalaegerszeg csapata ellen.

A bajnokság 29 fordulójában a Cegléd csapatát fogadjuk 15 órától a Haraszti úton.

Bár a két csapat ellenkező előjellel várja a mérkőzést, csapatunk a hétközi kupa mérkőzés után várhatóan fáradtabb lesz. A vendég szakvezető újra csatasorban tudja állítani eltiltásukból visszatérő játékosait, Preklet Csabát és Olasz Dénest. Szerencsére Lipcsei Péternek sincs eltiltott játékosa és Valencsik Dávid sérülése is várhatóan rendben lesz!

Soroksár SC- Cegléd VSE    2-1   (0-0)

Szamosi Mihály Sporttelep,  vezeti: Kovács J. Zoltán (Kiss Balázs, Berényi Ákos)

Soroksár SC: Kovács- Molnár, Dvorschák, Valencsik, Bor- Gyömbér, Huszák- Csernik, Tamási, Kundrák- Erdélyi

Cegléd VSE: Murists- Kárász, Preklet, Farkas, Fejes- Pallagi, Sigér, Varjas- Oldal, Olasz, Földi

Vezetőedző: Schőn László

1. perc: Csapatunk kezdte a mérkőzést.

3. perc: Molnár ívelt a kapu elé, labdájáról Kundrák késett le.

5. perc: Fejes bal oldali szögletét Tamási fejelte ki a mezőnybe.

8. perc: Csernik beadására Kundrák érkezett jó ütemben, de a visszazáró Kárász fejjel menteni tudott.

16. perc: Mezőnyben folyik a játék. A vendégek a visszahúzódnak saját tizenhatosuk elé, amivel eddig nem tudtunk mit kezdeni.

19. perc: Huszák adott mesteri indítást Cserniknek, aki szorongatott helyzetben a kimozduló Murisitsba lőtte a labdát.

20. perc: Tamási sarokkal indította Kundrákot, aki kissé kivárt, így a bevetődő Preklet lábáról lepattant a lövése.

23. perc: Tamási egy pontrúgást átlőtt a hosszú sarok irányába, Valencsik bevetődve sem érte el a labdát.

30. perc: Huszák lőtt el egy felpörgő labdát, a védő lábáról kapu mellé pattant, de a játékvezető kirúgást ítélt.

34. perc: Földi ápolása miatt áll a játék.

36. perc: Valencsik tökéletes beadását Erdélyi fejelte 10 méterről csúnyán mellé.

40. perc: Gyors kontra végén Csernik beadása magasnak bizonyult Gyömbér számára.

44. perc: Fejes jobb oldali szöglete mindenki fölött magasan átszállt, nem jelentett veszélyt.

46. perc: Tamási helyére Lőrinczy érkezett a csapatunkba.

48. perc: Molnár indításával Erdélyi lépett ki a védők közül, de a játékvezető les miatt megállította az akciót.

51. perc: Olasz harcolt ki szabadrúgást 27 méterre a kapunktól. Oldal legurítása után Olasz laposan kapu mellé lőtt.

53. perc: 1-0: Kárász kapott sárga lapot. A szabadrúgást Lőrinczy védhetetlenül tekerte a rövid felső sarokba.

59. perc: Sigér szöglettel felérő szabadrúgást végezhetett el. Beadását Kárász lőtte kapu mellé.

65. perc: Földi helyére Rétyi érkezett. A csere után gyors kontrát vezethettünk, mely végén Csernik emelte át a vendég kapust, de labdája a felső lécről kifele pattant.

69. perc: Szép támadás végén Erdélyi passzolt Lőrinczyhez, aki kapásból 25 méterről laposan kapu mellé bombázott.

70. perc: 2-0: Csernik beadását Huszák helyezte követlen közelről a kapuba. A gól után Csernik helyére Kovács Dávid érkezett.

73. perc: Pallagi helyére Csirmaz érkezett a vendég csapatba.

75. perc: 2-1: Oldal passzolt 16 méterről laposan a kapuba.

76. perc: Preklet kapott sárga lapot.

77. perc: Erdélyi helyére Pál érkezett.

81. perc: Lőrinczy jobb oldali szöglete kívülről kanyarodott vissza, így nem tudtunk veszélyt teremteni az ellenfél kapuja előtt.

84. perc: Farkas tarolta le hátulról Pált, amiért sárga lapot kapott.

Tegnap délután értékes döntetlent értünk el a Puskás Akadémia vendégeként. A visszavágó előtt kedvező az eredmény, de továbbra sem mi vagyunk a párharc esélyesei!

Az egy gólos félidei hátrányt negyed órával a vége előtt Orosz megpattanó lövésével egalizáltuk. Az összefoglaló az alábbi linken tekinthető meg.

Ma 15 órakor a Puskás Akadémia vendégeként lép pályára csapatunk. A két mérkőzéses párharc győztese a Magyar Kupa legjobb 4 csapata közé jut.

Radoki János, a vendégek szakvezetője utolsó két bajnoki mérkőzésünket élőben tekintette meg és elismerően nyilatkozott teljesítményünkről:

"Két Soroksár-meccset láttam élőben, ott voltam ugyanis a lelátón a Budaörs elleni 1-0-ás és a Mosonmagyaróvár ellen 4–2-re megnyert bajnokijukon is. Azt rögtön lehetett látni, hogy a Ferencváros fiókcsapatáról van szó, futballtudása alapján sok játékosuk az első osztályban is megállná a helyét. Megtalálják a szabad területeket, és jól is játsszák meg a labdát, egyszóval jó csapatról beszélünk. Az NB I-hez képest a legnagyobb különbséget inkább a fizikális felkészültség tekintetében látom. Nyugodtan mondhatnám, hogy ez vagy az az eredmény megfelelő lenne, de kupameccsről van szó, amelyen csak a továbbjutás számít. A párharc két mérkőzésen dől el, számomra az a lényeg, hogy a Puskás Akadémia neve legyen a kalapban az elődöntő sorsolásakor."

Csapatunkban Szpirulisz Markosz kivételével mindenki egészséges, Lipcsei Péternek lesz variációs lehetősége a mérkőzésen!

Puskás Akadémia- Soroksár SC  1-1   (1-0)

Felcsút, Pancho Aréna,  vezeti: Szilasi Szabolcs  (Szabó Péter, Kepe Arnold)

PFLA: Danilovic- Tarajkovski, Vrálik, Sós, Radó, Heris, Vega, Galabov, Tamás, Szakály, Osváth

Vezetőedző: Radoki János

Soroksár: Kovács- Orosz, Csernik, Kundrák, Molnár, Huszák, Tamási, Gyömbér, Bor, Derekas, Dvorschák

41. perc: 1-0:Vega Tamással kényszerítőzött a tizenhatosunk előterében. Előbbi egy lövőcsel után gyengén kapura lőtt, de a megpattanó labda becsapta az elvetődő Kovácsot.

76. perc: 1-1: Kundrák szerezte vissza a labdát az ellenfél térfelén. Oroszhoz passzolt, aki 20 méterről lövésre szánta el magát. Ez a labda is megpattant, így Danilovicot becsapva gurult a kapuba.

A játékvezető lefújta a mérkőzést!

Csapatunk nagyot küzdve remek eredményt ért el idegenben! Reális esélyünk maradt akár a továbbjutásra is.

Kedves Szurkolóink!

Szurkolói Baráti Körünk kérésére írjuk, a szerdai Puskás Akadémia elleni kupa mérkőzésre negyed 2-kor indul a szurkolói busz.

Találkozó 1 órakor a Szamosi Mihály Sporttelepen (Haraszti út 26.)

Vasárnap Tatabányán 1-0 arányban legyőztük a házigazda Budaörs együttesét!

A mérkőzésen mindvégig a küzdelem dominált, de ezúttal ezen a téren is kitűnően teljesítettek játékosaink. Orosz Márk pedig szinte az egyetlen nagy helyzetét kihasználva szerezte meg  a győztes gólt! A mérkőzés talán könnyebben is alakulhatott volna, ha a játékvezető felmutatja a piros lapot két olyan szabálytalanság után, melyet utolsó emberként követtek el a hazaiak! De csapatunk erejét mutatja, hogy ezen felülemelkedve is győzni tudtak!