A Merkantil Bank NB2 következő fordulójában a szezon meglepetés csapatát, a Budafokot fogadjuk. Hétvégi ellenfelünk remek őszt produkálva a feljutó 2. helyen töltötte a téli szünetet. A tavaszi rajt nem sikerült a legjobban, bár nem kapott ki Csizmadia Csaba, de kétszer is csak döntetlent ért el, esélyt adva az ellenfeleknek  a felzárkózásra. Előző héten a Dorogot fogadták hazai pályán, gólt szerezni azonban egyik csapatnak sem sikerült.

Ezzel szemben Lipcsei Péter csapata sima mérkőzésen aratott 2-0-ás győzelmet a Vác ellen. A kitűnő támadó játék mellett, ezúttal a védekezés is stabil volt, Gyömbér Gáborék mindössze egy kapuralövést engedélyeztek ellenfelüknek. A Soroksár gólerős tavaszi  játéka kapcsán joggal bizakodhatunk, hogy akár dobogós ellenfelünket ellen is eséllyel lépünk pályára hétvégén!

A beharangozó videót az alábbi linken éri el:

Vasárnap idegenben győztük le a 2-0 arányban a Vác együttesét. Az első perctől úgy játszottak Szánthó Regőék, hogy nem lehet kétséges a mérkőzés kimenetele. Gyorsan megszereztük a vezetést, sorra vezettük a veszélyes támadásokat, míg a hazaiak nem jelentettek veszélyt Abu Attila kapujára. Lőrinczy Attila gólja a 2. félidő közepén végleg lezárta a mérkőzést! A váci játékosok ezután egy-egy durvább belépővel vétették észre magukat, de szerencsére senki sem szenvedett sérülést!

A Merkantil Bank Liga NB2 24. fordulójában a Vác vendégeként, Balmazújvárosban lép pályára csapatunk. A váci pálya felújítása továbbra sem fejeződött be, ezért kell semleges helyszínen megrendezni a találkozót.

Lipcsei Péter csapata kreatív, eredményes támadó játékot mutatott az előző fordulókban, melyre ma is szükség lesz. Várhatóan mélyen, zártan védekező ellenfélre számíthatunk, mely a táblázaton elfoglalt helyétől függetlenül bárki dolgát meg tudja nehezíteni.

Balmazújvárosi Városi Stadion,    vezeti: Kulcsár Katalin  (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)

Vác: Halasi- Szűcs, Kasza, Dulló, Juhász- Bartos, Sárosi, Bonivárt, Zámbó, Lefler- Szenes

Vezetőedző: Bánföldi Zoltán

Soroksár: Abu- Molnár, Gyömbér, Valencsik, Pászka- Csonka, Huszák- Szánthó, Lőrinczy, Csernik- Orosz

Vác FC- Soroksár SC:  0-2  (0-1)

90+2. perc: Erdélyi kapott sárga lapot talpalásért.

89. perc: Juhász kapott sárga lapot Gárdos buktatásáért.

87. perc: Szánthó beadása tökéletes volt Valencsik számára, ám védőnk 5 méterről rosszul találta el a labdát.

86. perc: Dulló kapott sárga lapot reklamálásért.

84. perc: Gárdos fordult le védőjéről, majd Szánthó passzolt, aki 17 méterről a hazai kapus kezébe lőtt.

82. perc: Csernik helyére Gárdos érkezett, ezzel Lipcsei Péter is kihasználta mindhárom cserelehetőségét

79. perc: Szerető ugratta ki Pászkát, akinek lövés szerű beadását Halasi bravúrral ütötte szögletre.

74. perc: Bonivárt szabadrúgása megpattant a sorfalon, ám Abunak így sem okozott gondot.

71. perc: Kasza kapott sárga lapot. Kihasználva a játékmegszakítást Zámbó helyére Hajnal érkezett.

70. perc: Orosz helyére Erdélyi érkezett csapatunkba, illetve Lőrinczy helyét Szerető vette át.

68. perc: Kapu előtt kavarodás után Torda jobb lábas lövése kapu mellé pattogott.

62. perc: Szenes kapott sárga lapot utánrúgásért.

61. perc: Újabb hazai csere, Bartos helyére Tóth érkezett.

60. perc: 0-2: Remek kontra végén Csernik balról a kapufát találta el. A labda Lőrinczy elé pattant, aki 10 méterről okosan a kapuba passzolt.

59. perc: Pászka kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszást követően.

56. perc: Két mélységi passzal gyorsan hoztuk ki a labdát. Csernik beadását a visszafelé futó Dulló szögletre mentette.

49. perc: Csernik beadását Halasi vetődve fogta a rövidre érkező Orosz előtt.

46. perc: Szünetben cserélt a Vác, Lefler helyére Torda érkezett.

A játékvezető lefújta az 1. félidőt.

44. perc: Juhász nagy bedobását Lőrinczy emelte ki a kapu előteréből.

42. perc: Szánthót buktatta Juhász, de tizenegyes helyett a játékvezető támadónknak adott sárgát.

38. perc: Szánthó buktatta Juhászt 20 méterre a kapunktól. A megítélt szabadrúgást a sértett csúnyán kapu fölé lőtte.

31. perc: Gyors kontra végén Szánthó beadására Csernik érkezett. Védője becsúszva menteni tudott.

23. perc: Huszák 18 méteres lövése lepattant Halasi előtt, de így szépen védett.

21. perc: Csernik laposan középre adott labdáját Lőrinczy átlépte. Az üresen érkező Szánthó 16 méterről centikkel lőtt kapu mellé.

19. perc: Szánthó szerzett labdát, majd remek ütemben indította a leshatárról kilépő Oroszt. Támadónk hosszan vette maga elé a labdát és Dulló szerelni tudta.

15. perc: Szenes szépen tartotta meg a labdát az oldalvonal mellett. Beadását Abu magabiztosan húzta le.

6. perc: Pászka szerzett labdát az ellenfél térfelén. Jobb lábas 25 méterről leadott lövése nem okozott gondot a hazai kapusnak.

3. perc: 0-1: Pászka beadására Halasi kilépett kapujából és ütközött védőjével. A hosszú saroknál Szánthó vette át a labdát, majd védhetetlenül vágta a hosszú felsőbe.

1. perc: A mérkőzést a piros mezben játszó hazaiak kezdték. A Sori ezúttal tiszta fehérben lépett pályára.

A Vác vendégei leszünk hétvégén. Bár az utolsó helyezett albérletébe látogatunk, nehéz feladatra számítanak a játékosok és Lipcsei Péter vezetőedző is!

Az előző fordulóban kitűnő támadó játékunk ellenére vereséget szenvedtünk a listavezető MTK-tól. A sok lőtt gól dícséri csapatunk teljesítményét, ám kapott oldalon túl sok találatunk van. A hét fő feladata így a védekezés stabilizálása volt!

Hétvégi ellenfelünk a tabella utolsó helyén áll, ennek ellenére rendkívül nehéz mérkőzésre lehet számítani! Múlt héten a Dorog ellen is pontot tudott szerezni a Vác, hisz rendkívül szervezetten vedékezett. Ezt  a zárt formációt kell majd feltörnie Lőrinczy Attiláéknak, ami egyik csapat számára sem könnyű feladat!

A mérkőzés mindkét csapat számára idegen helyszínen, Balmazújvárosban kerül megrendezésre, hisz a váci stadionban továbbra sem lehet NB2-es felnőtt labdarúgó mérkőzést rendezni!

Közönségszórakoztató, fordulatos mérkőzést játszottunk vasárnap az MTK ellen, de a 3 pontot sajnos a vendégek szerezték meg!

Az Merkantil Bank Liga NB2  23. fordulójában az éllovas MTK-t látjuk vendégül. Elmondható, hogy a mezőny két legjobb formában lévő csapata találkozik a Haraszti úton. A tavaszi szezont mindkét fél győzelemmel kezdte, a Hungária körútiak otthon verték nehéz mérkőzésen 2-1 arányban a Dorogot, míg Lőrinczy Attiláék emlékezetes mérkőzésen 5-3 arányban Nyíregyházáról hozták el a 3 pontot.

A közvetlenül előttünk álló csapatok idegenben lépnek pályára, a Nyíregyháza Békéscsabán, mígy a Vasas Ajkán. Így egy győzelemmel és némi szerencsével akár a 7 helyre is előre léphet csapatunk! Szurkoljanak velünk az újabb Sori győzelemért!

Szamosi Mihály Sporttelep,    vezeti: Antal Péter ( Kovács II Gábor, Vörös Dániel)

Soroksár: Abu- Molnár, Takács, Gyömbér, Völgyi- Csonka, Huszák- Szánthó, Lőrinczy, Pászka- Orosz

MTK: Somodi- Fülöp, Pintér, Baki, Nagy- Cseke, Mezei, Palincsár- Prosser, Lencse, Schön

Vezetőedző: Boris Michael

Soroksár- MTK: 3-4  (2-1)

A játékvezető 2 percet hosszabbít.

90. perc: 3-4: Prosser csapott le egy szabad labdára. Egy pattanás védhetetlenül lőtte a jobb felső sarokba.

86. perc: 3-3: Bognár szögletét Baki csúsztatta a hosszú sarokba.

84. perc: Prosser fordult kapura. 20 méteres bal lábas lövése alig ment kapu mellé.

78. perc: A 2 gólos Orosz helyére Csernik érkezett csapatunkba.

74. perc: Nagy helyére Bíró érkezett a vendég csapatba.

71. perc: 3-2: Orosz tartotta meg a labdát Bakival szemben, majd ballal védhetetlenül lőtte ki a hosszú sarkot.

70. perc: Takács kapott sárga lapot Lencse lerántásáért.

69. perc: Szerető 2 emberen átcselezte magát, de a harmadik szerelni tudta.

66. perc: Szánthó helyére Korozmán érkezett.

65. perc: Molnár kapott sárga lapot Lencse lerántásáért.

61. perc: 2-2: Schön beadását követően Cseke lőtt kapura. A labda több emberen megpattanva végül a kapu bal sarkába gurult.

56. perc: Baki kapott sárga lapot Orosz lerántásáért.

54. perc: Gyömbér hazaadása után Abu egy cselt kockáztatott meg a letámadó Schönnel szemben. A megoldás nem sikerült, de szerencsénkre a labda nem a kapu irányába pattant.

49. perc: Lőrinczy lepattanó lövését Somodi fogta.

46. perc: A szünetben cserélt az MTK. Fülöp helyére Katona érkezett.

45+1 perc: Völgyi sérülése miatt Szerető lépett pályára.

A játékvezető egy percet hosszabbít.

42. perc: Prosser szögletét Pintér senkitől sem zavartatva fejelte kapu fölé.

41. perc: Szánthó indításával Pászka lépett meg a bal oldalon. Egy átvétel után jobb Somodi kezébe lőtt.

36. perc: Bognár 16 méteres léc alá tartó bombáját Abu bravúrral ütötte kapu fölé.

30. perc: Vendég szöglet után az előrevágott labdát Orosz szerezte meg. 15 méterről leadott jobb lábas lövése centikkel suhant el a kapu mellett.

25. perc: Lőrinczy vitte rá a védőkre a labdát, majd Pászkát hozta játékba. Szélsőnk átvétel nélkül centerezett, de Oroszt lesen állította meg a játékvezető.

23. perc. Palincsár sérülés miatt cserélnie kellett a vendégeknek. A sérült helyére Bognár érkezett.

21. perc: Prosser is a rövid sarkot vette célba  a tizenhatos sarkáról, lövését Abu magabiztosan védte.

17. perc: 2-1: Lőrinczy tekert a rövid sarokba a tizenhatos sarkáról!

12. perc: 1-1: Lencse lövését Abu még ütni tudta, de a kipattanót Palincsár közelről a kapuba helyezte.

11. perc: 1-0: Szánthó remek ütemben szöktette Pászkát, aki tökéletesen lőtte a hosszún érkező Orosz elé a labdát. Támadónk 4 méterről nem hibázott.

8. perc: Schön félfordulatból leadott lövését védte Abu.

7. perc: Lőrinczy fordult le Pintérről, majd pontosan indította Oroszt. Csatárunkat a visszazáró Baki szerelni tudta.

4. perc: Csapatunk visszaállt saját térfelére, átadva a kezdeményezést a vendégeknek.

1. perc: A tiszta kék szerelésben játszó MTK kezdte a mérkőzést.