Gyepest eltiltották, klubunkat megbüntették

Bár már vasárnap befejeződött a 2016-17-es másodosztályú labdarúgó bajnokság, sajnos még mindig kénytelenek vagyunk foglalkozni a legutóbbi fordulóban történtekkel, a Szolnoki MÁV ellen elszenvedett 2-1-es vereség utóhatásaival.

Mint köztudott, Szilasi Szabolcs játékvezető a második félidő közepén, 1-1-es állásnál "érdekes" tizenegyest ítélt ellenünk, majd kiállította csapatkapitányunkat, Gyepes Gábort. Ugyan Rokszin Ádám büntetőjét Jova Levente óriási bravúrral hárította, ám emberhátrányban már nem, hogy nyerni nem tudtunk, még vereséget is szenvedtünk, így pedig elúszott a hőn áhított harmadik helyünk is.

A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága meghozta határozatait a vasárnapi kiállítások kapcsán. Gyepes Gábort a játékvezető megsértéséért - visszaesőként - négy(!) bajnoki mérkőzéstől eltiltotta. Mindez azt jelenti, hogy a 2017. július 30-án kezdődő új bajnokság első négy találkozóján nem számíthatunk csapatkapitányunk játékára.

Ezen felül fegyelmi vétség miatt klubunkat 50.000 forint pénzbüntetéssel is sújtotta a bizottság.